Karadeniz Pet

Kuşları Ayırmam Lazım Ama Nasıl

mjohn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 2 tane muhabbet kuşum var. Bir tanesi hastalandı veterinere götürdüm, vitamin ve antibiyotik verdi ve kuşları ayırmam gerektiğini söyledi. İlave bir kafes aldım. Şimdi ben erkek olanı yuvadan aldım mı dişi kuş ötmeye başlıyor hemen. Dişinin erkeğe karşı kuvvetli bir bağı olduğunu biliyorum. Erkek nereye uçsa dişi de oraya uçuyordu, erkek kafesten çıkmasın dişi de çıkmıyor. Sormak istediğim soru bu iki kuşu nasıl ayırmalıyım? Ayrı kafesler farklı odalar mı? Yoksa ayrı kafesler aynı odada yan yana mı koyayım? Fikirleriniz nedir?

Öncelikle hasta kuşunuzu yeni kafase alırsanız, sağlıklı kuşunuzun eski kafeste hasta olma riski yüksek olur. Kaynar su ile güzel bir şekilde yıkayın eski kafesinizi..

Aynı oda da olması taraftarı değilim, çünkü sadece aynı kafes içerisinde bulaşmıyor hastalıklar bu nedenle ayrı ayrı odalarda olur ise daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar, 2 tane muhabbet kuşum var. Bir tanesi hastalandı veterinere götürdüm, vitamin ve antibiyotik verdi ve kuşları ayırmam gerektiğini söyledi. İlave bir kafes aldım. Şimdi ben erkek olanı yuvadan aldım mı dişi kuş ötmeye başlıyor hemen. Dişinin erkeğe karşı kuvvetli bir bağı olduğunu biliyorum. Erkek nereye uçsa dişi de oraya uçuyordu, erkek kafesten çıkmasın dişi de çıkmıyor. Sormak istediğim soru bu iki kuşu nasıl ayırmalıyım? Ayrı kafesler farklı odalar mı? Yoksa ayrı kafesler aynı odada yan yana mı koyayım? Fikirleriniz nedir?
Öncelikle geçmiş olsun. Asıl kafeste erkek kalsın(Yeni kafes asılsa tabii ki). Çünkü hastalığın etkileri eski kafeste görülebilir. Senin ki sağlık için ayrılma. Zorunlu yani. Düzeldiği zaman tekrar bir araya getirirsin.

Son düzenleme:
bencede ayrı odalarda olmaları lazım

Teşekkürler arkadaşlar cevap için sağlıklı olan kuşu yeni kafese alacağım.

evet aynen öyle eski kafeste hasta kuş kalsın

Geri