Karadeniz Pet

Kuşlarım balkonda yaşar mı???

furkan taha

Yeni Üye
Arkadaşlar malum kış geliyor ve bizim doğuda kış çetin geçiyor.Evimin mutfak balkonuna cam balkon yaptıracağım.Mutfağım da kaloriferli.Kuşlarıma balkonda bir yer ayarlasam sıkıntı olur mu?

Ceyranlı ortam kalmasın ısı düşmesi olmamamsına dikkat + Isıyı dışarı vermesi iyi olmaz köpük falan kullanıyorlar bunları yaparsanız pek sorun olcağaını sanmıyorum

edit mobilim

Sadece kuşlar için balkonu kapatacaksanız cam balkon yerine pvc sistemleriyle kapatmak ısı yalıtımı için daha uygun olur bence.

yazın güneşli havada balkonda çok ceyran olursa bile ölüyor kızın pvc nin çok faydası olacağını zannetmiyorum bence evde yer yoksa bakabilecek bir yakınına hediye et kuşları

Hocam ben samsundayim cam balkonlu balkonda bakıyorum hiç sıkıntı yok dışarı 10 iken cam balkonlu yer 15 civarı oluyor hiç isitmasiz .
Ama kışın ısıtma şart isitmasiz bakamazsin ben klima aldım sende yagli radyator alabilirsin

15 derece altına dusmuyorsa sorun olmaz.

Hocam ben samsundayim cam balkonlu balkonda bakıyorum hiç sıkıntı yok dışarı 10 iken cam balkonlu yer 15 civarı oluyor hiç isitmasiz .
Ama kışın ısıtma şart isitmasiz bakamazsin ben klima aldım sende yagli radyator alabilirsin
Hocam ısıtma sorun olmaz. Sizden bakılabildiğini duyduğum için daha rahat olurum.
Bilgiler için tşkler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:06 --

yazın güneşli havada balkonda çok ceyran olursa bile ölüyor kızın pvc nin çok faydası olacağını zannetmiyorum bence evde yer yoksa bakabilecek bir yakınına hediye et kuşları

kardeş öyle kesin konuşuyorsun ki sanki daha önce cam balkonda kuş bakmış gibisin.Öyle bir tecrüben varsa bilgilerini paylaşır mısın?

Sıcaklık en az 15 derece olmalı

Bir arkadaşım balkonunu kapattırıp yakın bir odadan petek tesisatı çektirmişti. 20 derecenin altına hiç düşmediği için kuşlar orada son derece mutlu yaşadılar ama balkonu sadece kuşlarına ayırmıştı. Çamaşır kurutma vs gibi işlemler yaparsanız aşırı nemden yemler hemen bozulabilir ve kuşlar da aşırı nemden hastalanabilir. Birkaç noktaya dikkat ederseniz sorun çıkmaz.

Bir arkadaşım balkonunu kapattırıp yakın bir odadan petek tesisatı çektirmişti. 20 derecenin altına hiç düşmediği için kuşlar orada son derece mutlu yaşadılar ama balkonu sadece kuşlarına ayırmıştı. Çamaşır kurutma vs gibi işlemler yaparsanız aşırı nemden yemler hemen bozulabilir ve kuşlar da aşırı nemden hastalanabilir. Birkaç noktaya dikkat ederseniz sorun çıkmaz.

söylediğiniz noktalara dikkat ederim bilgiler için tşkler...

Çok soguk oluyorsa zaten sorman bile hata derece çok düşüyorsa bakamıyorsan da birisine ver yazık etme.

Çok soguk oluyorsa zaten sorman bile hata derece çok düşüyorsa bakamıyorsan da birisine ver yazık etme.

daha öncede yazdım ortamı ısıtma sorun olmaz ayrıca sen bakamadığımı da nerden çıkardın sorumu iyice okuduysan sadece balkonda bakmam sorun olur mu diye sormuşum.

daha öncede yazdım ortamı ısıtma sorun olmaz ayrıca sen bakamadığımı da nerden çıkardın sorumu iyice okuduysan sadece balkonda bakmam sorun olur mu diye sormuşum.

ne ile ısıtmayı dusunuyorsun ?

Yağlı radyatörün masrafı çok olmaz mı hocam?

Geri