Karadeniz Pet

Kuşlarım baya kızıştı sanırım ?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Daha önce de bunla alakalı konu açmıştım. Kuşlarım sanırı banyoluklarında çiftleştiler. Bir de siz bakıp yorum yapabilir misiniz ?

Yaşları daha 6-7 aylık civarı.

Yuvalık takmama gerek var mı ?

Bana kalirsa yuvalik takin bir an önce. Banyoluk da tam eşleşme olmuyor. Bana kalirsabanyokugu cikarin derim ben. Boylece tek tunek olursa eslewme daha rahat olur.

Bana kalirsa yuvalik takin bir an önce. Banyoluk da tam eşleşme olmuyor. Bana kalirsabanyokugu cikarin derim ben. Boylece tek tunek olursa eslewme daha rahat olur.

Yok banyolukta eşleşme olmayacağını biliyorum. Sadece kuşlarım 6.5-7 aylık oldukları için yuvalık takıp takmama arasında kaldım.

Yuvalık takın, madem çift kuş besliyorsunuz, o zaman kafeste yuvalık da bulunmalı. Videoda sağlıklı bir çiftleşme görünmüyor ancak banyoluk takılı kalsın, çünkü gördüğüm kadarıyla dişi, banyoluk içinde çiftleşme pozisyonu alıyor. Belki de çiftleşme orada gerçekleşir.

Yuvalık takın, madem çift kuş besliyorsunuz, o zaman kafeste yuvalık da bulunmalı. Videoda sağlıklı bir çiftleşme görünmüyor ancak banyoluk takılı kalsın, çünkü gördüğüm kadarıyla dişi, banyoluk içinde çiftleşme pozisyonu alıyor. Belki de çiftleşme orada gerçekleşir.

Açıkçası aklımda yaş konusu takılı kalıyor , daha 6.5 - 7 aylıklar.

Yaklaşık 3 aydan itibaren ergenlik diye tabir edebileceğimiz döneme girerler. Yani üreme ile ilgili gelişimleri şimdiye kadar tamamlanmış olabilir. Eğer çiftleşip yumurtlama istekleri varsa, bunu yuva olsa da olmasa da yaparlar

Banyolukta çiftleşiyorlar sanırım, yuvalık takabilirsiniz. Yuvalık takmayınca başka ortamda çiftleşmeye çalışıyorlar çünkü bari uygun ortam olsun.

İsterseniz biraz daha bekleyin isterseniz yuvalık takın zamanları gelmiş maşallah

Geri