Karadeniz Pet

Kuşlarım benden uzaklaştı

süslüveşebek

Yeni Üye
5 ay önce yavru iki tane muhabbet kuşu almıştım. Çift oldukları için alışmaz dediler ama yine de elime gelmeye alışmışlardı. Omzuma kafama gelip saatlerce gitmezlerdi ya da elimi uzatınca gelirlerdi ama artık elime gelmiyorlar. Zorlarsam gelip hemen gidiyorlar. Zorlama dediğim de elimi uzatınca geri çekildiğinde ben de elimle onu takip ediyorum ve elimi gelene kadar çekmiyorum. Ama hiç zorla avcuma almadım. Benden uzaklaşmalarının nedeni ne olabilir? Daha büyük bir kafes aldım kuşlarıma ve odalarını değiştirdim çünkü büyük kafes için önceki odada yer yoktu. Ama şimdi yeni kafeslerinden çıkmıyorlar, çok nadir çıkıyorlar. Artık zorla omzuma gelseler bile durmuyorlar ve hemen kafeslerine geri uçuyorlar. Kafeslerinden çıksalar bile kafesin çatısında duruyorlar odanın diğer bölümlerine gitmiyorlar. Onlara aldığım bir tünek vardı yükseğe koyduğum halde ona da gitmiyorlar kafesten ayrılmıyorlar. Sebebi yeni odaya hala alışmamaları mı? Yoksa artık büyüdükleri için benden tamamen koptular mı?

kuşlarım galiba tüy dökümündeymiş bu yüzden bana gelmiyor olabilirler mi? Ne yapmam gerek?