Karadeniz Pet

Kuşlarim çok kötü durumda...

Ventolin sprey de skiyorum ama etkisi 20 dk oldugu icin surekli vermem gerekiyor. Uzun etkili olanini bu yuzden vermeyi denemistim

Ventolin sprey de skiyorum ama etkisi 20 dk oldugu icin surekli vermem gerekiyor. Uzun etkili olanini bu yuzden vermeyi denemistim

Bir de yem yerken cok vakit harciyorlar mi diye sormustunuz bunu yapmalari ne anlama geliyoe ? Erkek kusum hep yem yemekle meşgul bir suredir

Dişi ye antibiyotik ağır gelmiş olabilir biliyorsunuz antibiyotikler tüm iyi kötü bakteri leri yok eder bu yüzden prebiyotik kullan manızı tavsiye ederim
Erkek kuşunuza gelince koyu yeşil olasından dolayı kuşunuzun kursak mantarına yakalandığını söyleyebilirim aynısı benim kuşum da da vardı eczanelere satılan triflucan adlı ilaçtan aldım 5 gün boyunca sabah akşam kusun ağzına ilk gün sabah akşam 2 damla sonraki 4 gün birer damla verdim kuş yalnızken kabarırken şu an eşine kur yapıyor yavrulara ve eşine yem kusuyor 4 güne kadar sulugu 'na 4 5 damla el.a sirkesi koyarak devam ettim 5 ı günden itibaren 3gun vitamin ve prebiyotik veriyorum yanlız vitamin toz vitamin olmasında fayda vardır benim tecrübelerim bunlar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cok tesekkur ederim. Yarin duzelmemis olursa alacagim insallah

Ağzını açarak damak kısmına bakın. Beyaz veya krem rengi bir lezyon var mı yok mu ? Ayrıca ağzı kokuyor mu ona da bakın.

Dişi kuşum havasizliktan olecek.. ne yapmalıyım bilemiyorum napilir boyle bi kuşa

Erkek kuşum yavas yavas normale dönüyor insallah.. diskisinin rengi yesile dondukce o da normale döndü. Benim fikrim antibiyotikler sindirim sisteminde kanama yapti. Insanlarda da oluyor bu çünkü. Ama dişi kuşum çok kötü eziyet cekiyor zavallim. Baktikca icim eziliyor.. yapabiecegim birsey var mi ölür bu kuş yoksa..

Antibiyotik tedavisi 4 gün olduysa ve nefes düzelmediyse Kuşa mantar tedavisi başlayın. Petshoptan cocsigeel veya eczaneden mikostatin veya trifuculan alıp sabah akşam ağzına birer damla damlatın. Her kullanımdan önce ilacı çalkalayın. Mesajımı görür görmez ağzına 3-4 damla limon veya 1 damla sirke damlatın.

Ama agzinda hicbir lezyon koku yok... antibiyotikle birlikte bu mantar ilacini versem peki ? Cok mu agir gelir ? Bir de ishali var birkac gundur. Sadece yem su antibiyotik ve vitamin yiyor. Antibiyotik yapmis olabilir mi ?

Antibiyotik ishale yol açar evet. İkili tedavi uygulamanız daha garanti bir yöntem olur. Siz bilirsiniz tabi endişeleniyorsanız başlamayın.

Kuruma hastaligi diye birsey varmış sanirim kuşum ondan olmus. Karnindaki kemik keskin bi sekilde ele geliyor. Sizin soylediginiz ilaclar da o hastalik için de kullaniliyormus. Limon damlattim agzina yarin da ilaci hemen temin edecegim insallah. Teşekkür ederim.. umarım yaşar kuşum

Geri