Karadeniz Pet

kuşlarım çok ürkek

ılhan gürol

Meraklı Üye
5 çift kuşum var 4 çifti yavrudan aldım 6 aydır bende kendileri anlaşarak birbirlerini seçtiler salmada tuttum şimdi bst kafesten aldığım kafeslerde tutuyorum insana alışmasın birbirleriyle anlaşsınlar diye hiç ele falan alıştırmadım fakat kuşlar şu an çok ürkek yem koymak için kafesin başına gittiğimde nereye kaçıcaklarını şaşırıyorlar mama için elimi kafese soksam çok rahaysız oluyorlar korkudan kafesin duvarına vurucak kadar hırçınlaşıyorlar yavru olsa bakamıycam bile birazda olsa bu korkularını gidermek için ne yapılabilir sakinleştirmek için herhangi bi şey vermem gerekirmi acaba

Aynı durumdan bende nasibimi aldım.Salmada eş tutan kuşlarımı kafese koyduğumda
aşırı derecede vahşileştiler.Nedendir bilmiyorum salmada kendilerini daha güvende hissediyolardı galiba.

Zamanla size alisacaktir bu sorunlari asmanin tek cozumu yavruyken alarak damizlik yetistirmek

[MENTION=18223]muhabbetciavukat[/MENTION] Zaten yavrudan aldım diyor.. :)
[MENTION=17652]ılhan gürol[/MENTION] benim de birkaç çiftim bu durumda. Çok fazla yapabileceğin bir şey yok. Yanlarında daha çok bulun ve hep aynı kıyafetlerle yanlarına gir.

Onlarla konuşarak ilgilen inşaallah işe yarar

Ustalar benden daha iyi bilir mutlaka ama, 1 den fazla kuş çok zor oluyor, benim 2 yavru edindiğim kuşlarda ilk başta beni pek iplemiyordu :D kardeşlerden biri rahmetli olunca kalan kanka oldu benimle 1-2 gün içinde hemde :D

Geri