Karadeniz Pet

Kuşlarım eş tutar mı?

• Konbuyu başlatan Ferdi
  • Başlangıç tarihi
F

Ferdi

Guest
Arkadaşlar merhaba,

Benim 4-5 aylık bir dişi kuşum vardı.Yanına 3-4 aylık bir erke kuş aldım.Kuşlar öpüşüyorlar oynaşıyorlar falan hatta erkek arada bir ayağını dişinin üstüne koymaya çalışıyor fakat bu esnada dişi kuş bağırıp kaçıyor.Sonra öpüşüp birbirini kaşımak için dişi tekrar erkeğin yanına geliyor.Benim sorum şu bu kuşlar eş tutar mı? birde bazen dişi kuşum da sanki erke kuş gibi ayağıyla erkeğin üstüne basmaya çalışıyor .

Teşekkürler...

Fotoğraf koyarsanız erkek olup olmadığı belli olur. Eğer dişi olarak düşündüğünüz kuşta erkek gibi diğer kuşu beslemeye çalışıyor ve dikleniyorsa muhtemelen bu ikisi de erkektir .:)

Yok hocam cinsiyet konusundan eminim dişi olanın ceresi kahverengi erkeğinkide mavi :cool:

Yok hocam cinsiyet konusundan eminim dişi olanın ceresi kahverengi erkeğinkide mavi :cool:

Belli olmaz yine de siz bir foto atmaya çalışın , eğer çok eminseniz dişiniz hazır değildir veya yavrudur kaşımayı oyun sanıyordur o nedenle kaşıyor ve kusuyorlardır birbirlerine..:)

Söylediklerinize göre zaten eş tutmuşlar ama yaşları küçük vede hazır olmadıkları için henüz çiftleşme olmaz.

Geri