Karadeniz Pet

Kuslarim Gelismiyor Neden?

• Konbuyu başlatan Ali DOĞAN
  • Başlangıç tarihi
A

Ali DOĞAN

Guest
Arkadaslar Merhaba'
1 disi 1 erkek muhabbet kusum var.
2 aydir bendeler fakat gelismiyorlar.bunun nedeni ne olabilir.
Beslenmelerinde problem yok . mama vs. Yemiyorlar.
Yardimci olursaniz sevinirim..

Resimlerini koyarsan net konusabiliriz gelismiyor derken bahsettiginiz kuslar yavrumu?

Beslenmede problem yok demişsiniz ama mama yedirmeniz lazım haftada 1 de olsa. Birde bu hayvanlar ufak hayvanlar kısa sürede gelişimi gözle pek gözlenmez ama sağlıklı olup olmadıkları canlılıklarından hareketlerinden anlaşılır.

Erkek olan 5 aylik ve tuyleri inanilmaz kotu yipranmis ve dokulmus... Disiden daha zayif gozukuyor ve disi den 1.5 ay daha buyuk. Beslenmesinde bir problem yok fakat ne yaptiysam yumurta mamasi yediremedim.

Disi kusum 3.5 aylik tuyleri normal ve erkek olmadan yeme vurmuyor cunku erkek surekli agziyla besliyordu bende ayirmak zorunda kaldim.fakat bugun farkettimki kuslarim gercekten cok zayif. Hareketlerinde bir problem yok.gayet hareketliler..
İc parazit oldugundan supheliyim bugun ilac aldim sizce baska nedenleri olabilir mi???

Kuşların gözlenmesi lazım daha tecrübeli birileri bulmaya çalışın size daha fazla yardımcı olamam

sularına vitamin damlatın. biraz faydası olur.

Vitamin vs hersey veriyorum ama dedigim gibi kuslar bir turlu kendine gelemedi... İc parazit olabilir diye tedavi uyguluyorum.bakalim.

inş. düzelirler. resimlerini koyma imkanın var mı?

Ele almayın, düzenli olarak sularında vitamin olsun , kaliteli yem , kafes düzeni sade olsun , arada banyo için su verin (veya banyoluk takın) , suyuna 10 günde 1 sulugun 5te 1 i kadar soda ekleyin (soda varken vitamin damlatmayn), havadar ama cereyan yapmayan yerde direk güneşe maruz kalmayacak şekilde bir yere koyun , kuşlar toparlanana kadar ayrı dursun 1-2 ay bunu deneyin muhtemelen gözle görünür bir toparlanma olacaktır

iyi forumlar

Tesekkur ederim ;)) umarim yakin zamanda duzelirler..

Ele almayın, düzenli olarak sularında vitamin olsun , kaliteli yem , kafes düzeni sade olsun , arada banyo için su verin (veya banyoluk takın) , suyuna 10 günde 1 sulugun 5te 1 i kadar soda ekleyin (soda varken vitamin damlatmayn), havadar ama cereyan yapmayan yerde direk güneşe maruz kalmayacak şekilde bir yere koyun , kuşlar toparlanana kadar ayrı dursun 1-2 ay bunu deneyin muhtemelen gözle görünür bir toparlanma olacaktır

iyi forumlar

Soda ne için acaba?

Yok benim kuslar ayrilmiyor yuvayi resmen dagittilar.yemligi sulugu devirdiler.
Yapacak birsey yok mamaya alisana kadar yem vermeyi dusunmuyorum. Resim ekleyemiyorum telefondan giriyorum.

mamaya alışması için mamanıniçine yem katmayı denediniz mi yemden yerken yerken mamadanda yerler

Geri