Karadeniz Pet

kuşlarım hakkında genel bilgi? (yaş, ırk ve kızışma durumu?)

ersin kuscu

Yeni Üye
merhabalar arkadaşlar. kuşlarımı alalı 3 hafta oldu. ancak dişi kuşun ceresinde bir anormallik var ceresi kahverengiydi ama zamanla kahverengi olan kısım kabuk gibi kalkıp düştü altından beyaz cere göründü şu an sadece ufak bir parça kahverengi kaldı o da düşer yakında. neden böyle olmuş olabilir? onun dışında çiftlerim hakkında genel yorum ve bilgilerinizi rica ediyorum, özellikle yaşları ve ırkları nedir, kızışma durumları nedir, çiftleşmeye ne kadar elverişli görünüyorlar fotoğraflarda göründüğü kadarı ile bilgilendirirseniz sevinirim?

yerli dişi bir yaşın üstünde, erkek tam bir yaşının basmamış gibi duruyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuslar yerli dişinin kızgınlıgı gecince oyle beyazlar erkek ona yetmez gibi gelio bana cunkı cok kucuk

kuslar yerli dişinin kızgınlıgı gecince oyle beyazlar erkek ona yetmez gibi gelio bana cunkı cok kucuk

yani çiftleşme ihtimalleri çok düşük hatta yok denecek kadar az diyorsunuz :( nasıl bir yol izlemeliyim çiftleşmeleri için beslenme konusunda bir katkım olur mu yoksa kuşları değişmem daha mi iyi olur sizce hangisi? Ben en azından 2-3 ay icinde birleşecek bir çift bulabilir miyim acaba?

yani çiftleşme ihtimalleri çok düşük hatta yok denecek kadar az diyorsunuz :( nasıl bir yol izlemeliyim çiftleşmeleri için beslenme konusunda bir katkım olur mu yoksa kuşları değişmem daha mi iyi olur sizce hangisi? Ben en azından 2-3 ay icinde birleşecek bir çift bulabilir miyim acaba?

Mama yaparak nijer destekli biraz onlara zaman verebilirsiniz

kuşlarımdan erkek olanı geçen gün kendisini duvara çarptı ve öldü:( halbuki eve getireli 1 ay olmuştu, neden böyle birşey yaptığını anlamadım:(

Geri