petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşlarım hakkında sizlere bir kaç sorum olacak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Harun BADEM tarafından 12 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Harun BADEM

arkadaslar merhaba kuşlarım hakkında sizlere bir kaç sorum olacak

burda söylene göre erkek kuş küçük dişi büyük ama şimdilik yapacak bişey yok çünkü ben köydeyim ve engelliyim babama aldırdım dişiyi oda rengi hoşuna gittiğinden almış gelen kuş daha gitmez diyor değişmeye pek niyetli değil

kuşlarım genel anlamda iyiler oyunlar cıkarıyorlar birbirlerine yemde kusdukları oluyor ama dişi bazen erkeği yaklastırmıyor yanına kekerek uzaklaştırıyor

bi sorumda kuşlarıma meyve sebze vermek istiyorum neler verebilirim ve bunun ölçüsü ne olmalıdır

buda benim kafesim biraz küçük ama içinde hoplayıp zıplayabiliyorlar kafesimi değişemiyorum bununla idare edecekler gecen kafesi temizlerken erkeği kaçırdık hayvan iki tur attı gitti duvara bodoslama çaktı öldü sandık gitti geldi yani iki gün kendine gelemedi o nedenle artık salmak yok diye emir geldi büyük yerden

iki kapısı var kafesin birinde akıllı yemlik takılı, ilerde nasip olurda folluk takarsam arka kısım telleri kesip takma düşünceyindeyim böyle damızlık olan kuşları küçük kafeslerde tutun diye bir makale okumuştum ne denli dogrudur bilmem

kafes hakkındaki düşüncelerinizde önemli benim için

aklıma gelmeyen ve sizin söyleyebileceğiniz farklı önerilerinizi bekliyorum.

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Öncelikle kuşların ikiside daha çok kücük ve ciftleşmek için kızgın degiller. Meyve olarak da üzüm verebilirsiniz elma yı benım kuslarım cok sevıyor mesela. Sebze olarak da marol öneriyorum digerleri isal yapar. Mama verebilirsin gelişmelerinde katkısı olur. Kafesinde güzel ama plastik yerine ahsap tünek kullanmanı tavsiye ediyorum. Tülüde biraz indirirsen nefes alsınlar :)

3. Harun BADEM

tşk ederim hocam tüneklerim vişne ağacından yaptım

4. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    71
    kafes sımdılık ıyı bencede onlara nane sapı verebılırsın cok sevıyorlar benım kusumda acayıp sevıyor hem nane sapı ıshal yapmıyo :D kafesın tulu cok yukarıda degıl mı sence :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:38 -->-> Daha önceki mesaj 15:37 --

nane sapıda verebılırsın kuslarına o da ıshal yapmıyo hem cok sevıyorlar onerırım :D

5. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
  6. Koray DANIŞMAZ

Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    71
  7. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    şimdi denedim yemiyorlar benim mubişler işte nane naneee nane nane =p =D

8. Harun BADEM

tşk. arkadaslar guzel yorumlarınız için

9. Koray DANIŞMAZ

Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    71
    nasıl yemezler ya :D taze nanenın sapını yedır :D kesın yerler

10. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    hepimiz birer engelli adayıyız güzel kardeşim hiç bi farkımız yok o yüzden. Kuşlarını salmamazlık yapma 3 günde 1 mutlaka sal yoksa yağlanma başlıyor hayvanlarda neler verebilirsin elma havuç salatalık çok severler ama dikkat et ölçüsünü kaçırma ishal olmasınlar işaret parmağının yarısı kadar versen kafi. Tünekleride değişmen lazım tülüde o kadar çekme bence hem sizi ve çevresini daha iyi tanır hemde kuş hapsedildiğini sanmaz.

11. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Masallah cok tatlilar uxun omurlu olurlar insallah
    Babanizi da tebrik ederim cok guzel bi soz soylemis eve gelen kus gitmemeli ne guzel
    Evlat gibi benimsemis masallah keske herkes boyle dusunebilse:)
    Meyve olarak elmaya portakala mandalina karpuza bayiliyorlar ama ispanak kereviz sapi pancar havuc gibi sebzeler de cok faydalidir tavsiye ederim:)

12. Harun BADEM

yok hocam o yandan sıkıntım yok Hamdolsun bu halime sadece engelimi gidip gelme gibi imkanım olmadıgı için söyledim

tünekleri neden değişmeliyim

bide bahsettim hocam ilk mesajımda kuşu az kala öldürüyordum duvara carptı son sürat iki gün kendine gelemedi o nedenle çekiniyorum salmaya

13. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Tülü o kadar yukarı çekerseniz kuş odayı tanıyamaz saldığınızda sağa sola çarpabilir, biraz aşağı indirin bir hafta odayı tanısın sonra salın çarpacaklarını sanmıyorum.

14. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    O çarpma olayı odayı tanıyamadığındandır türlü biraz aşağıya indirirseniz bir dahaki salmanızda hiç bişi olmaz. Tünekler plastik sanırım pek yaramıyor onlar tahtadan olursa daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş