Karadeniz Pet

kuşlarım hakkında

Hakan Donat

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşlarımın yaş, cinsiyet ve ırkları nedir acaba?

Üstteki erkek alttaki dişi. İkisi de yerli dişiniz erkeğe göre küçük. Yaşa gelince dişi 4 5 aylık duruyor erkek ise 1 yaştan büyük

Üstteki erkekte alttakine kesin bir şey diyemeyeceğim. Dişi gibi ama kesin cevap istiyorsanız önden bir fotoğraf atın. Yaşa gelince erkek yaklaşık 1 yaşında. Diğeri 7-8 aylık. İkisi de yerli.

Şaşırdım açıkçası arkadaşlar üstteki kuşumu alalı 2 ay oldu ve aldığımda yavruydu 1 yaşından büyük olmasının ihtimali yok yani :) Bu da tam 21 eylülde çekilen bir fotosu yine salıncak sefasında :)

Bu da alttakinin biraz önce çektiğim fotoğrafı

Son düzenleme:
O zaman resimde büyük gözükmüş :)

Kuşlar 6 aydan sonra olgun gibi durabilir. Benim kuşum da öyleydi. 6 aydan büyük olabilir.

Şaşırdım açıkçası arkadaşlar üstteki kuşumu alalı 2 ay oldu ve aldığımda yavruydu 1 yaşından büyük olmasının ihtimali yok yani :) Bu da tam 21 eylülde çekilen bir fotosu yine salıncak sefasında :)

Bu da alttakinin biraz önce çektiğim fotoğrafı

Arkadaşlar bugün biri bu alttaki kuşumun erkek olduğunu iddaa etti. Bizde de bir kuşku yarattı. Bu kuşları eş yapmayı düşünüyorum da alttaki kuşun kesin olarak cinsiyeti nedir acaba üstteki kesin erkek o tamam :)

Kuş Kesinlikle dişi. Alttaki mavilikler yanıltmasın. büyüdükçe iyce beyazlaşır.

Teşekkür ederim aslında ben de dişi olduğunu düşüyordum da bugün erkek kuşlar gibi kafasını aşağı yukarı hareket ettiriyordu misafir de bu erkek kuş diyince kafam karıştı.

Geri