Karadeniz Pet

Kuşlarim kaç yasında erkekmi disimi bi baksaniz ben cift olarak aldim 9 aylik denildi

Esat Toprakoğlu

Yeni Üye
Kuslarimi 9 aylik denilerek es olarak 2 gun once aldim ama hic ese benzemiyorlar ardabi kavga ediyorlar ötmüyorlar hic ikiside tunekde bekliyorlar sabahtan aksama kadar

Ekli dosyalar

• SI_20171229_174048.jpg
    SI_20171229_174048.jpg
    786 KB · Görüntüleme: 39
Yaşlarını doğru söylemişler. Yaklaşık olarak o kadardır. Ancak eş olma durumu çok farklı bir şey. Birçok kişi yanyana duran dişi ve erkeğe eş olmuş der ama ben sağlıklı bir çiftleşme görmeden eş olduklarını söyleyemiyorum. Henüz iki gün olmuş, daha çok erken. Şu an için ortama alışmamışlar. Kuşları evin en hareketli yerine, sizin en çok vakit geçirdiğiniz yerine koyun ki önce insanlara, insanlarla aynı ortamda yaşamaya alışsınlar. Eş kuş alayım da getireyim, hemen çiftleşip yumurta yapsınlar diye düşünmeyin. Bu süreç aylar alabilir.

ben hazır eş olarak aldığım bir çiftimden8 ay sonra yavru alabilmiştim. o da bir odamı kuşlara ayırdığım için olmuştu. insan içerisinde büyümeyen kuşları insanların yoğun bulunduğu ortamlara koyarsanız çok bir başarı beklemeyin. ürktüklerinden yavru yapmıyorlar. dahası birbirlerini öldürebilecek kadar gerilebiliyorlar da

ben hazır eş olarak aldığım bir çiftimden8 ay sonra yavru alabilmiştim. o da bir odamı kuşlara ayırdığım için olmuştu. insan içerisinde büyümeyen kuşları insanların yoğun bulunduğu ortamlara koyarsanız çok bir başarı beklemeyin. ürktüklerinden yavru yapmıyorlar. dahası birbirlerini öldürebilecek kadar gerilebiliyorlar da
Katılıyorum, ancak evde bir çift olarak beslenen kuşların, insanlara alışması daha sağlıklı olur. Çünkü zaman zaman müdahale edilmesi gerekecek ve tam olarak yalıtılmış bir ortamda bulunmayacaklar. Oda, kafes temizlenecek, mama verilecek, Allah göstermesin hasta olacaklar belki ve tedavi gerekecek. Bu gibi durumlarda, insana alışkın olmayan kuşlar, kafese yaklaşıldığında kendi oradan oraya atacak ve strese gireceklerdir. Kuluçka ve yavru besleme dönemlerinde önemli sorunlara yol açabileceğinden, ev ortamına, rahatsız olmayacakları şekilde alışmaları avantaj olacaktır

Gözlerini net bir şekilde çekerseniz, iriste bulunan gri halka oluşumunu görebilirim ve daha sağlıklı yorum yapabilirim ancak ceresi pembe, tabi cerenin kızışması şart değil; kuşunuz küçük ve henüz kızışmamış da diyemem, nadir de olsa cerenin koyulaşmadığı görülebilir. Bende ceresi koyulaşan da var, böyle pembe kalan da. Erkeğin ergenlik tüyleri çıkmış olduğuna göre; yaşının 9 aylık denmesi muhtemelen doğrudur.

Katılıyorum, ancak evde bir çift olarak beslenen kuşların, insanlara alışması daha sağlıklı olur. Çünkü zaman zaman müdahale edilmesi gerekecek ve tam olarak yalıtılmış bir ortamda bulunmayacaklar. Oda, kafes temizlenecek, mama verilecek, Allah göstermesin hasta olacaklar belki ve tedavi gerekecek. Bu gibi durumlarda, insana alışkın olmayan kuşlar, kafese yaklaşıldığında kendi oradan oraya atacak ve strese gireceklerdir. Kuluçka ve yavru besleme dönemlerinde önemli sorunlara yol açabileceğinden, ev ortamına, rahatsız olmayacakları şekilde alışmaları avantaj olacaktır
haklısınız. ancak bu durumda geçişin daha yavaş olması gerektiğini de arkadaşa belirtmeliyiz. o izole ortamdan birdenbire curcunanın içerisine girerse kuşlar problem olabilir. kuşlar evdeki en uzun kişinin baş hizasına konmalı ve ilk süreçte yalnızca 1 kişi onlara yaklaşmalı. o kişiye karşı güven sağlandıktan sonra diğer kişiler kuşları rahatsız etmeden kurcalayabilirler.

bir de arkadaşa bir önerim, hemen yuvalık takmaması şeklinde olacaktır. 1-2 hafta kuşlar yeni kafeslerini, çevrelerini bir tanısın. ondan sonra yuvalık takarsınız.

Geri