Karadeniz Pet

Kuşlarım kavga ediyor

Gökçe2829

Yeni Üye
Merhaba iki tane kuş aldım bahsetmiştim çok iyi anlaşıyorlardı son zamanlarda çok kötü anlaşıyorlar oyuncaklarını paylaşamıyorlar birbirlerini kovuyorlar erkek olan daha küçük olduğu için o daha çok kaybeden taraf oluyor ama şöyle de bir şey var uyurlarken yanyana oluyorlar birbirleriyle güzel ilgileniyorlar mesela dışarı çıkardığımda ayrıldıklarında da biri diğerini direkt aramaya başlıyor anlamadım anlaşamıyorlar mı yoksa dönemsel bir şey mi normalde çok iyi anlaşırlar

benim kuşlarımın durumu da aynı. 1 sene oldu bir şey değişmedi. ilk aldığımda ikisi de yavruydu. yaşları aynı fakat dişi olan erkekten daha yapılı ve büyük. kuşlar yavruyken kafes içinde sürekli dişi olan erkeği kovalıyordu yem yemesine izin vermiyordu. uyudukları zaman dip dibe duruyorlardı. erkek kafeste dişiyi besliyordu falan. ama genel anlamda kafes içinde anlaşamıyorlardı dışarı çıktıkları zaman ise birbirlerinden ayrılmıyor birbirlerini çağırıyorlar falan yani kafes dışında gayet normal takılıyorlardı. ama artık aynı kafes içinde asla tutmuyorum çünkü kafes içinde dişi erkeğinin gagasını ayağını falan kanatmaya başladı.

benim kuşlarımın durumu da aynı. 1 sene oldu bir şey değişmedi. ilk aldığımda ikisi de yavruydu. yaşları aynı fakat dişi olan erkekten daha yapılı ve büyük. kuşlar yavruyken kafes içinde sürekli dişi olan erkeği kovalıyordu yem yemesine izin vermiyordu. uyudukları zaman dip dibe duruyorlardı. erkek kafeste dişiyi besliyordu falan. ama genel anlamda kafes içinde anlaşamıyorlardı dışarı çıktıkları zaman ise birbirlerinden ayrılmıyor birbirlerini çağırıyorlar falan yani kafes dışında gayet normal takılıyorlardı. ama artık aynı kafes içinde asla tutmuyorum çünkü kafes içinde dişi erkeğinin gagasını ayağını falan kanatmaya başladı.
Neden böyle yaptıkları hakkında herhangi bir bilgin var mı

bir fikrim yok açıkcası fakat böyle durumlarda genellikle eşleri değiştiriyorlar sanırım. ben kıyamadığım için değiştirmedim

Geri