Karadeniz Pet

kuşlarım kızışmışmı eş olmuşlarmı

sedatbrk

Yeni Üye
ByRPLD.png
Eyz8Rv.jpg

Kuslarim kizismismi ve suluguna 1/2 cay kasigi bal ekliyorm çookk az pul biber koyuyorm dünde sadece 3 damla limon damlattım bir kere öpustuler sadece kavga yok ama dişi kuşum 2 yaşında erkek 1.5 yaşinda gibi gözüküyor dedi aldigim adam birde anne yuvalıkla hiç ilgilenmiyor ilgisini bile cekmiyor ici de ne var kontrol bile etmiyor

Kac aydir ayni kafesteler ve ayni ortamdalar?

Dişi kuş kızışmamış ama bu yumurtlamayacağı anlamına gelmez.Kuşlara ayırma yöntemini deneyin %80 işe yarıyor.

3 gundur kafeste ve dişi kuşu biri sanki sıkıyormus gibi ciyaklıyor bagiriyor

3 gundur kafeste ve dişi kuşu biri sanki sıkıyormus gibi ciyaklıyor bagiriyor
Büyük ihtimalle erkek kuş dişi kuşu çiftleşmek için zorluyor.Taşıma kafese küçük bir kap koy içine yem koy ve yanına su koy.Erkek kuş yuvalıklı kafeste kalsın.Dişi kuş diğer kafeste kalsın.2 hafta ayrı kalsınlar sonra dişiyi erkeğin yanına koy ve 2 günde bir mama takviyesi yap.

Methaba ustalar. Hobide yeni sayılırım. Kuşlarım yaklaşık 1 aydır aynı kafesteler. Öpüşme kaşıma yem kusma tarzı eş belirtileri olunya yuvalık taktım. Nijer tohumu ve keten tohumu ile yem takviyesine başladım. Yem çimlendiriyorum ek olarak onu vermeyş deniycem. Yumurta mamasını bi türlü yedirtemiyorum ama. Havucuda aybı şekilde suları taze. Kafeste ballık var ama sade dişi ballığın yanına uğruyor. Resimlere bakaraktan kızışmışlarmıdır. Ve dişi yuvaya girip kazıma harekwtleri yapıyor ama daha çifleşmediler. Ne yapmam gerek