Karadeniz Pet

Kuşlarım Yumurtar Verirmi?

DarkredBlue61

Paylaşımcı Üye
Yuvalığı Yeni Aldım Küçük ALdım Belki Bişey Olur Diye İlk Başta Yuvalıktan Korktu Dişi Amanla Şimdide Bayaği Sahip Çıkıyor Resimde Uyuduğunda Gittim Yuvalığı AÇtım Baktım Hemen Dibine Geldi Kapattım UZaklaştım Yuvalığın İçine Filan Baktı Anlayacağiniz Sahipleniyor Yuvaliği Ama Erkek İlk Zamanlarda Dİşiyi Şıkıştırıyordu Sonradan Aldım Zaten Erkeğide Dİşi Hırçın Aşırı Kavga Ediyorlar Dişinin Üzerine Gelince Özellikle Geceleri Dişi Çok Hırçın Erkeği Değiştireyimmi Yoksa Ümit Varmı ? Son Olarak Yuvalığın İçini Düzenliyor Sanki Kemiriyor Kırıntılar Atıyor Yuvalıktan

0LX9yo.jpg

48AX0J.jpg

OBbmEP.jpg

zYZ9n9.jpg

Yuvalığı Yeni Aldım Küçük ALdım Belki Bişey Olur Diye İlk Başta Yuvalıktan Korktu Dişi Amanla Şimdide Bayaği Sahip Çıkıyor Resimde Uyuduğunda Gittim Yuvalığı AÇtım Baktım Hemen Dibine Geldi Kapattım UZaklaştım Yuvalığın İçine Filan Baktı Anlayacağiniz Sahipleniyor Yuvaliği Ama Erkek İlk Zamanlarda Dİşiyi Şıkıştırıyordu Sonradan Aldım Zaten Erkeğide Dİşi Hırçın Aşırı Kavga Ediyorlar Dişinin Üzerine Gelince Özellikle Geceleri Dişi Çok Hırçın Erkeği Değiştireyimmi Yoksa Ümit Varmı ? Son Olarak Yuvalığın İçini Düzenliyor Sanki Kemiriyor Kırıntılar Atıyor Yuvalıktan

0LX9yo.jpg

48AX0J.jpg

OBbmEP.jpg

zYZ9n9.jpg
kuşlarında yağlanma var

Bu kuşlari nasil bu derece sismanlatabildin. Cok sagliksiz. Zayiflatmadan yavru alman cok zor. Bol bol ucur kuslari. Aspur (kanarya yemi) veya nijer tohumu veriyosan kes. Hareket ettir. Yaglarini yaksinlar.

Sularına biraz limon damlat az daha böyle giderse bırak yumurta yapmayı ucamaz bile bunlar hocam . Bol bol sal ayrıca kusları .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuşlarda yağlanma var. Bol bol uçur. Sularına sirke damlatabilirsin. Yem olarakta sadece karışık yem ver. Nijer olmasın içinde. Mamayı da veriyorsan kesmeni tavsiye ederim.

Bu kuşlari nasil bu derece sismanlatabildin. Cok sagliksiz. Zayiflatmadan yavru alman cok zor. Bol bol ucur kuslari. Aspur (kanarya yemi) veya nijer tohumu veriyosan kes. Hareket ettir. Yaglarini yaksinlar.

Sularına biraz limon damlat az daha böyle giderse bırak yumurta yapmayı ucamaz bile bunlar hocam . Bol bol sal ayrıca kusları .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuşlarda yağlanma var. Bol bol uçur. Sularına sirke damlatabilirsin. Yem olarakta sadece karışık yem ver. Nijer olmasın içinde. Mamayı da veriyorsan kesmeni tavsiye ederim.

İyide CinsleriBöyle Mavisini 35 Günlük İken Almiştim Normal Diye Düşünüyorum Uçmalarında Filan Sorun Yok Her Günde Uçuyorlar ? İngiliz Krığı Birisi Diğeri Orjinal Bİrde Akşam Vakti O Yüzden Böyleler Tüylerini Kabarttılar Buda Şu Anki Rsimleri Normal Bence ERkek Yazıf O Kadar
1rWd3B.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:46 -->-> Daha önceki mesaj 15:46 --

Darilmaca gucenmece yok.Kuslar obez olmus :D irkiyla alakali bi durum degil

Etmeyin Eylemeyin :D :D İyide Mavi Kuş Kendimi Bildim Bileli Böyle Nasıl Olaack Bu İş Doğuştanmı Obez :D

Kuslar iri kuslar haklisiniz. Jumbo kirigi cinsleri. Ama yaglanmis kuslar ilk aldiginizda da yaglilarmis sizdeyken daha da kilo almislar

Kuslar iri kuslar haklisiniz. Jumbo kirigi cinsleri. Ama yaglanmis kuslar ilk aldiginizda da yaglilarmis sizdeyken daha da kilo almislar

Neyse Önerileri İçin Sağolun Bakımsız Kilolu Deyince Ballı Kraker Hazırladım Yemlerini Kaldırdım Limonlu Su Koydum :D Mavi Uçarken Zorlanmıyor AMa Dişarida Olsalarda Çok Uçmuyorlar Havalarında Olduklarında :) Evet Şimdi Yumurta Konusu Ne Oldu :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:32 -->-> Daha önceki mesaj 16:43 --

Vurdu Gol Oldu :) Çatlamış Yumurta Zaten İlki İdi Büyük İhtimallede Boştur Çok Bakmadım Ama
ZQ19Ba.png

Neyse Önerileri İçin Sağolun Bakımsız Kilolu Deyince Ballı Kraker Hazırladım Yemlerini Kaldırdım Limonlu Su Koydum :D Mavi Uçarken Zorlanmıyor AMa Dişarida Olsalarda Çok Uçmuyorlar Havalarında Olduklarında :) Evet Şimdi Yumurta Konusu Ne Oldu :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:32 -->-> Daha önceki mesaj 16:43 --

Vurdu Gol Oldu :) Çatlamış Yumurta Zaten İlki İdi Büyük İhtimallede Boştur Çok Bakmadım Ama
ZQ19Ba.png

kusunun simdiki durumu ne ? yine yumurladimi ?

O yuvadaki kagit vs ne öyle kaldırın onları maşallah kuşlarınıza

kusunun simdiki durumu ne ? yine yumurladimi ?

Şu Anda Sanırım Yaptı Yada Yapıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:32 -->-> Daha önceki mesaj 18:31 --

devamı gelecektir güle güle besleyin.

Darısı Başınıza Allah Razı Olsun :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:33 -->-> Daha önceki mesaj 18:32 --

O yuvadaki kagit vs ne öyle kaldırın onları maşallah kuşlarınıza

Evdekiler Attıda Bişeyler Çıkarttım İçinden Güya Babam Atıyor Rahatsız Olsaydı Atardı Kuş İçine Büyük Peçete Parçası Koydum Yuvada Oynuyormu Napıyor Diye Onuda Atmamişti Sonradan Aldım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:40 -->-> Daha önceki mesaj 18:33 --

Arkadaşlar İlk Yumurta Çıktı :)

Gözünüz aydın.Hayırlı olsun.Sağ salim yeme düşerler İnşallah.

Yılan yuvasına benziyor tövbe tövbe Uzun ömürlü olsunlar.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gözünüz aydın.Hayırlı olsun.Sağ salim yeme düşerler İnşallah.

İnşallah Sağolun :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:28 -->-> Daha önceki mesaj 10:28 --

Yılan yuvasına benziyor tövbe tövbe Uzun ömürlü olsunlar.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağol Dediğin Kadar Varlar :)
[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=2lHckH3lf_A[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=q0I2Q0Wpkyg[/YOUTUBE]

umarım sorunsuz gelişirler ancak kullandığınız yuvalık çok küçük. yavru çıksa da ölüm oranı çok olacaktır.

umarım sorunsuz gelişirler ancak kullandığınız yuvalık çok küçük. yavru çıksa da ölüm oranı çok olacaktır.

Doğrudur Büyüğü Var Fakat Dişi Erkek İle Anlaşamıyordu Diye Denemek İçin Koymuştum Öylede Kaldı Tekrarlanırsa Yumurta İşi Büyüğü İle Değiştireceğim Tşkler :)

Geri