Karadeniz Pet

kuşlarım yuvalığı kendi temizledi belirti mi?

Ozan Demir

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar yuvada 3 yavrum ve 4 yumurta vardıq yavrularn en büyüğü 15 günlük oldu anne yuvalığı kendi düzenlemişti bugün eve geldiğimde 4 yumurtayı dışarı atmış yuvasının içindeki fazlalıklarıda dışarı atmış yuvada ince bi kum kalmış sorum şu acaba yeni yumurta için mi temizledi yavruların iyiliği için mi eğer yumurta içinse bu yavruları öldürmeye çalışacaktır ne gibi tedbirler alayım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 17:32 --

Ya beyler bayanlar 20 kişi bakmış 0 cevap kendi sorununuz olduğunda yeri göğü inletiyorsunuz biraz ilgi alaka lütfen.

Hiç bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum yumurtaları kontrol etseydiniz dolu var mı diye. fazla rahatsız etmeyin

İnş dediğiniz gibidir kendisi kırmış zaten 1 i dolu diğerleri boşmuş

Fazla müdahele etmeyin , yavrulara zarar vereceğini sanmıyorum.Yumurtalar boş olduğu için dışarı atmıştır.

Siz kuluçka bitene kadar sadece temizlim mama yem su takviyesi için rahatsız edin.Diğer türlü pek ilgilenmeyin strese girmesinler.

İnşallah sağlıklı bir şekilde yeme düşer yavrular.

Günde maksimum 3 kere kontrol ediyorum kursaklar dolu mu diye kontrol esnasında kafesteki mamayı değiştitiyorum okadar fazla rahatsız etmiyin diye akıllı yemlik aldın ancak bu şekilde yem değiştirmekden kurtuldum :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri