Karadeniz Pet

Kuşlarımın cinsi nedir?

Serdar Kaymaz

Yeni Üye
Kuşlarımın cinsi yani ırkı nedir?
İkiside yavruluktan büyüttüğüm sonradan eşe attığım kuşlarım 1 yaşından büyükler ve şuan 1 yavruları var. Kafes ve yuvalık temizliği yapacaktım fotoğrafta çekeyim dedim.
37063

37064

37065

37066

Son düzenleme:
Erkek Çekoslovak değil mi dişiden iri ve kanat kuyrukları uzun.
Ekli dosyayı görüntüle 37067
Evet doğru çek diğer fotoğraflarda böyle gözükmüyor. Benim hatam normalde belli kriterlere sahip fotoğraf isterim ama bunda öyle yapmadım. Bu kuş çektir doğrudur.
Az önce bir fotoğrafta kafa boyutu biraz küçük geldi ama kanat boyunun uzunluğu ve vucut şekli çek gibi...

Evet doğru çek diğer fotoğraflarda böyle gözükmüyor. Benim hatam normalde belli kriterlere sahip fotoğraf isterim ama bunda öyle yapmadım. Bu kuş çektir doğrudur.
Az önce bir fotoğrafta kafa boyutu biraz küçük geldi ama kanat boyunun uzunluğu ve vucut şekli çek gibi...
Estağfurullah , çok hareketli olduğu için düzgün fotoğraf çektirmiyor. Birde dişi için de farklı birşey diyorlardı renklerinden dolayı. Normalde yaş cinsiyet vb anlıyorum ama ırk konusunda hiç bir bilgim yok

Son düzenleme:
Estağfurullah , çok hareketli olduğu için düzgün fotoğraf çektirmiyor. Birde dişi için de farklı birşey diyorlardı renklerinden dolayı. Normalde yaş cinsiyet vb anlıyorum ama ırk konusunda hiç bir bilgim yok
Dişi için renk mutasyonundan dolayı spangle demişlerdir. Maşallah çok güzel kuşlar. Irk konusunda da @Karma hocama katılıyorum.

Dişi için renk mutasyonundan dolayı spangle demişlerdir. Maşallah çok güzel kuşlar. Irk konusunda da @Karma hocama katılıyorum.
Teşekkürler @Eyüpcan YATMAZ Hocam
Ben de @Eyüpcan YATMAZ hocama katılıyorum spangle (parçalı) kuştur kuşlarınız
Sağlıklı günler dilerim

Teşekkürler @Eyüpcan YATMAZ Hocam

Ben de @Eyüpcan YATMAZ hocama katılıyorum spangle (parçalı) kuştur kuşlarınız
Sağlıklı günler dilerim
@Karma hocam spangle ve parçalı kuşlar farklıdırlar. Aşşıpya hem spangle hem parçalı kuş örnekleri atıyorum;

PARÇALI;
37136
37138
37140

SPANGLE;
37141
37142

Kanat,göğüs ve diğer kısımlarındaki renklere desenlere bakarsanız arasındaki farkı görürsünüz. Spnagle kuşlar pullu diyede geçiyor kanatlarının üstündeki renk desenlerinden oluşan görüntüden dolayı.

Ekli dosyalar

• M0pmJg.jpg
    M0pmJg.jpg
    661.4 KB · Görüntüleme: 8
@Karma hocam spangle ve parçalı kuşlar farklıdırlar. Aşşıpya hem spangle hem parçalı kuş örnekleri atıyorum;

PARÇALI;
Ekli dosyayı görüntüle 37136Ekli dosyayı görüntüle 37138Ekli dosyayı görüntüle 37140

SPANGLE;
Ekli dosyayı görüntüle 37141Ekli dosyayı görüntüle 37142

Kanat,göğüs ve diğer kısımlarındaki renklere desenlere bakarsanız arasındaki farkı görürsünüz. Spnagle kuşlar pullu diyede geçiyor kanatlarının üstündeki renk desenlerinden oluşan görüntüden dolayı.
Hadi ya ben ikisini aynı biliyordum öğrendim iyi oldu. Teşekkür ederim

Geri