Karadeniz Pet

Kuşlarımın ırkları, yaşları ve kızgınlığı

Ekin Özdemir

Yeni Üye
Herkese merhabalar.Öncelikle forum süper olmuş çok faydalı bilgiler var bende okuyup öğrenmeye çalışıyorum elimden geldiği kadar hazırlayanların ellerine sağlık. Benim bir çift muhabbet kuşum var merak ettiğim ise kuşlarımın ırkları yaşları ve yuvayı şu an takıp takmamam gerektiği. cevap verebilenlere şimdiden teşekkürler.Sarı erkek diğeri ise dişi kuşum.
w1Dq0A.jpg

Kr8nv7.jpg

wLgm0j.jpg

e7XRBY.jpg

Son düzenleme:
Daha ufak yavru gibi geldi bana 2-3 aylık gibi ama ustalara sor benim fazla tecrübem yok .

Teşekkürler cevap için fakat dişi olanı eylülde aldığımda bir buçuk aylık demişti yani en az 5 aylık olması lazım erkek ise alırken 5 aylık almıştım 1.5 aydır bende yani oda 6-7 aylık olması lazım 6 aydan sonra çiftleşebilir demişler bazı arkadaşlar o yüzden yuvalık takmam gerkiyor mu merak ettim

Ya bu kuşlar benim kafamı kurcaladı ikiside dişi gibi duruyor

sarı kuşu üretici bi abiden almıştım erkek demişti baya da tecrübeli birisiydi ama yanlışlık var mı bilmiyorum sürekli dişinin peşinden de koşuyor. ama tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Daha net foto koyarsan yardımcı olunur kardeş

Banada kuşlarınızın ikiside dişi gibi geldi ama önden cereleri net belli olcak şekilde flaşsız çekerseniz kesin cinsiyet söylenebilir.

şu an yüklü yok ama en kısa zamanda çekip koymaya çalışırım teşekkürler

kardeşim bu kuşların ikiside dişi :)

Teşekkürler cevap için fakat dişi olanı eylülde aldığımda bir buçuk aylık demişti yani en az 5 aylık olması lazım erkek ise alırken 5 aylık almıştım 1.5 aydır bende yani oda 6-7 aylık olması lazım 6 aydan sonra çiftleşebilir demişler bazı arkadaşlar o yüzden yuvalık takmam gerkiyor mu merak ettim

O civarlar işte :D

Daha net foto koymaya çalıştım ama bu kadar oluyor arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
Kr8P0m.jpg

e7XRBY.jpg

Dişi kardeş sen değiştir bunların birini :D

:D hocam sağol valla bende bekliyorum yuvalığı ne zaman koysamda yavru alsam diye :D

uyanmasaydın olaya daha bi kaç sene beklerdin :D

kardeş erkek olabilir sarı olan mavilik var çünkü

teşekkürler ama şimdi iyice kafam karıştı aldığım kişide bu lutino kuşlarda cinsiyet tespitinin zor olduğunu söylemişti erkek mi dişi mi ?

ALBİNO muhabbet kuşlarında erkek ALBİNO kuşların gaga üzerlerinde cinsiyeti belirleyen renk PEMBE veye MAVİYE YAKIN SOLUK MAVİ vb olabilir. beslediğin kuşlarda cinsiyet zor anlasılıyo kesin birine göster bende de vardı albino 2 tane 5 ay baktım sattım ne yasları belli oluyo ne cinsiyetleri :)

arkadaşlar benim 2 tane muahbbet kuşum var ve bunların kafesine yuvvalıkda takdım.Alalı 1 hafta oldu bunlar ne zaman doğurmaya başlarlar bilen varsa söylerse sevinirim.

bi konu açarsan tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir ama kuşların en az 6 aylık olması lazım diyor forumdaki bazı konularada bakarsan

Geri