Karadeniz Pet

Kuşlarımın ölmesini istemiyorum bakarmısınız

Kdemirbolat

Yeni Üye
Arkadaşlar 1 erkek 1 dişi kuşlarım var eşler yaklaşık 15 günlük bir tatile gideceğiz kuşlar evde tek başlarına yaşayabilirlermi yemlerini ve suluklarını doldursam? Sorun çıkmaz değil mi birde bu kuşlar çok yem yiyor + olarak ne koyabilirim?

Yem ve sularına bakabilecek bir komşunuz varsa, bulundukları oda çok sıcak ve havasız olmayacaksa, Allah korusun, hastalık vb bir şey olmadığı müddetçe sıkıntı olmaz. Ama en önemli mesele su. 15 gün plastik kapta bekleyen sudan çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilir. Ya da buharlaşma ve suluktan banyo yapmaya kalkarlasa suları bitebilir. Bir hafta hiç suyu olmadan hayatta kalan kışlar da duydum ama riske değmez. Güvenebileceğiniz komşunuz varsa rica edin bence.

Yem ve sularına bakabilecek bir komşunuz varsa, bulundukları oda çok sıcak ve havasız olmayacaksa, Allah korusun, hastalık vb bir şey olmadığı müddetçe sıkıntı olmaz. Ama en önemli mesele su. 15 gün plastik kapta bekleyen sudan çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilir. Ya da buharlaşma ve suluktan banyo yapmaya kalkarlasa suları bitebilir. Bir hafta hiç suyu olmadan hayatta kalan kışlar da duydum ama riske değmez. Güvenebileceğiniz komşunuz varsa rica edin bence.
Maalesef yok fakat 2 tane sulukta takabilirim ayrıca 2 kuşumun ikiside hayatı boyunca hiç banyo yapmadı o yüzden dahada yapmazlar gibime geliyor sorun lıkmaz değilmi

Orası hiç belli olmaz. Siz görmezsiniz ama 10-15 saniye içinde suluktan aldıkları suyu üzerlerine atıp banyo yaparlar. İnternette banyo yapan kuş videolarına bakıp aldanabilirsiniz. Genellikle kuşlar o şekilde banyo yapmazlar. Bazen 8 - 10 damla su yeter de artar bile. En azından kefesine tabanına genişçe bir kabın içine kuşların ayak boyu kadar derinlikte su koyun. İnşallah sıkıntı olmaz

Akilli yemlikle yem.sorununuz çözülür.en az 3 suluk takin ne olur ne olmaz.. Ama ben olsam 15 gün cok uzun süre yalniz bırakmazdım..

15 gün hayvanları yalnız başına bırakmak için uzun bir süre.Emanet olarak bırakabileceğiniz yerleri düşünmelisiniz bence. petshop varsa oraya da sorabilirsiniz

Arkadaşıma tavsiyem bakacak birini bulmak olur.Malesef 18 günlük izne çıktıgımda kuşlarımı evde bakması için emanet ettim ancak 7-8 günlük sudan erkek kuşum hasta oldu.Şuan tam 1 ay oldu halen daha kuşu iyileştirmeye çalışıyorum.Yeşil ishal,ağzını sürekli açıp kapamak geviş getirir gibi ,dışkıda sindirilmemiş yem ne ararsanız var anlayacağınız.

Akilli yemlikle yem.sorununuz çözülür.en az 3 suluk takin ne olur ne olmaz.. Ama ben olsam 15 gün cok uzun süre yalniz bırakmazdım..
Bizim kuşumuz akıllı yemlikteki yemleri kabuk haznesine dolduruyordu yemlik 2-3 günde bayağı azalmış oluyordu tek kuş olduğu halde

Yem işi kolay, her türlü halledilir. Mesela pet şişenin içi tamamen yemle doldurulup akıllı yemliğin üzerine ağzı aşağıda olacak şekilde koyulursa, haftalarca yetecek kadar yemleri olur. Asıl sıkıntı su. 3 değil 33 tane suluk da taksanız nihayetinde hepsi de iki hafta boyunca plastik kapta beklemiş olacak. Beklemiş su, bazen susuz kalmasından daha tehlikeli olabilir.

Yem işi kolay, her türlü halledilir. Mesela pet şişenin içi tamamen yemle doldurulup akıllı yemliğin üzerine ağzı aşağıda olacak şekilde koyulursa, haftalarca yetecek kadar yemleri olur. Asıl sıkıntı su. 3 değil 33 tane suluk da taksanız nihayetinde hepsi de iki hafta boyunca plastik kapta beklemiş olacak. Beklemiş su, bazen susuz kalmasından daha tehlikeli olabilir.
Hiç bilmiyordum cidden ne yapıcam ozaman vereceğim hiçkimse yok 1 kişi bile

Kuşların suları hergün taze olmalıdır değişmelidir. 15 gün boyunca aynı suyla olmaz. Yanınızda götürün veya birine bırakın

Aldığınız petshopa emanet edin. Tabi hala kimseyi bulamadıysanız.

en kötü pet shopa bırakın ( en kötü ) evde bırakmayın sakın !

Geri