petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarımın yaşı ve çiftleşmeye uygunlukları.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Eray Tuncay tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Eray Tuncay

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    dışı daha kızmamış yuvalık dursun ıcıne elenmış ınce kum koyuyorum ben

3. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mavi olan kuşunuz erkek ve sanırsam yaşı 1 - 1.5 yaşında.Yeşil olan ise dişiye benziyor ama önden çekerseniz daha iyi olur.Yeşil olan 2-2.5 aylık gibi duruyor daha küçük.Bana kalırsa yeşil olan kuşu geri verin ve onun yerine kızışmış 1 - 1.5 yaşında dişi kuş alın.

4. Eray Tuncay

Alıştık hocam yeşile ya dişi o daha önce forumda konuda açmıştım kuşçuda demişti zaten dişi diye.

Beklesek dişi ne zamana çiftleşmeye hazır olur ?

5. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    7-8 aylık olduğunda hazır olur ama bence erkeğe yazık olur çünkü erkeğin yaşı büyük ve kızışmış.Aradaki yaş farkından dolayı erkek dövebilir dişiyi.

6. Eray Tuncay

O zaman sarıyı alıp bi kızışmış dişi alalım sarıyıda ayrı kafese koyalım ne dersiniz?

7. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Eray bey sarıyı vermeye kıyamıyorsanız dediğiniz gibi ayrı kafese alın.Birde erkek kuşunuzuda yanınızda götürün kendisi dişi kuşu seçsin.Çünkü kendiniz aldığınızda anlaşamayabilir şans işi.Şansa bırakmamak gerekir kendisi seçsin daha iyi olur.

8. Eray Tuncay

Tamamdır sagolun

Sayfayı Paylaş