Karadeniz Pet

Kuşlarımm yardımm (RESİMLİ)

• Konbuyu başlatan Melih
  • Başlangıç tarihi
M

Melih

Guest
sc7ry.jpg

sc7sw.jpg

sc7t6.jpg

sc7tx.jpg

ARKADAŞLAR YEŞİL OLAN KENDİ YAVRUM SAYILIR YANİ HEMEN HEMEN 1 AYLIKKEN ALMIŞTIM ŞUAN 1 BUÇUK YAŞINDA OLDU VE İLK BAŞLARDA GAGA RENGİ MAVİYDİ YANINA DİŞİ DİYE TAHMİN ETTİĞİM BU SARIYI ALINCA GAGASININ RENGİ DEĞİŞTİ YEŞİLİN BU HALİ ALDI.. ŞİMDİ BUNLAR İÇİN YAPMAM GEREKEN ÖZEL BİŞEY VAR MI YADA CİNSİYETLERİNDE YANILIYOMUYUM ACABA.
YEŞİL E SARI D GİBİ GELDİ BANA..

YARDIMCI OLANLARA TEŞEKKÜR EDERİM :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeşil olan dişi hatta kızışmaya başlamış. Diğeri erkekte kızışma yok. Havuçlu mama verebilirsin. Erkek durgun mu?

Yeşil olan yani sizin dediğinize göre dişi olanı ben erkek diye biliyordum ve yanına sarıyı aldım alalı 5. günü kafeste

Hayır yeşil olan dişi. Çok sakin duruyor genelde erkekler bıcır bıcır olur. Yavru mu?Dışkısını bir kontrol edin. Bu ara lütfen tünekleri ahşap olanlarla değiştirin. Onlar daha sağlıklı.

İlk 2 resimdeki yeşil dişi, son 2 resimdeki erkek.

Hayır yeşil olan dişi. Çok sakin duruyor genelde erkekler bıcır bıcır olur. Yavru mu?Dışkısını bir kontrol edin. Bu ara lütfen tünekleri ahşap olanlarla değiştirin. Onlar daha sağlıklı.

Yeşil olan harika bi kuş ele geliyor çok güzel ötüyor. Islığına eşlik ediyor. Okuduğuma göre dişiler daha soğuk olurlarmış erkeklere göre ama bu çok sıcak kanlı.
Peki bi süre dışkılarını kontrol edicem fakat ettikten sonra ne yapmam gerek.
Yani ne olduğu zaman ne anlamına geliyor yada gelmiyor.

Yeşil olan harika bi kuş ele geliyor çok güzel ötüyor. Islığına eşlik ediyor. Okuduğuma göre dişiler daha soğuk olurlarmış erkeklere göre ama bu çok sıcak kanlı.
Peki bi süre dışkılarını kontrol edicem fakat ettikten sonra ne yapmam gerek.
Yani ne olduğu zaman ne anlamına geliyor yada gelmiyor.

Eğer dışkısı sıvı ise, poposunda kalıyorsa, halsizlik varsa ishal olmuş olabilir. Buna uygun tedavi uygulayacaksın. Haşlanmış patates koy kafese.

yesil olanı kesin dişi. digeri de dişi gibi geldi bana sanki kahverengine daha yakın cere rengi.

Şuan yapman gereken tek şey hayvanlara mama yapıp, kafesinde her türlü imkanı sağlamak. Daha 5 gün olmuş alalı biraz zaman ver.

Geri