Karadeniz Pet

Kusma

zhrb

Yeni Üye
Kuşum kızışma döneminde kafesinde salıncağı var onu sahiplendi biraz sanırım poposunu ona sürtüyor ve bugün azıcık kustu. Enerjisi yerinde konuşuyor, ötüyor bıcır bıcır. Bir anormallik var mı yoksa bu dönemde olduğu için normal midir?

Bir de sıklıkla tüyleriyle uğraşıyor ayağıyla kafasını kaşıyor. Tüylerinin aralarına iyice baktık tertemiz hiç sıkıntı yok. Kakası da bazen normal bazen de yeşil kısmı bozulmadan hafif sulu oluyor. Sebebi nedir çok endişeleniyorım ufacık bir şey görünce elim ayağıma dolanıyor :(

Kızışmadaysa tane tane yem kusma olabiliyor. Eğer enerjisi yerinde, belirgin ishali yoksa, halsiz değilse, kuyruğu normalse endişelenmeyin.
Tüylerini muhtemelen kışa hazırlık için kaşıyor, hazırlıyor. Bizimki de bu ara öyle.
Marul-salatalık fazla verirseniz bizimkinin de yeşil kısmı hafif sulu oluyor.

Yine de yakın takip edin hareketlerini.
Kusmuğuna dikkat edin, yapış yapış ve kötü kokuluysa bir veterinere veya bilene danışmakta fayda var.

Kızışmadaysa tane tane yem kusma olabiliyor. Eğer enerjisi yerinde, belirgin ishali yoksa, halsiz değilse, kuyruğu normalse endişelenmeyin.
Tüylerini muhtemelen kışa hazırlık için kaşıyor, hazırlıyor. Bizimki de bu ara öyle.
Marul-salatalık fazla verirseniz bizimkinin de yeşil kısmı hafif sulu oluyor.

Yine de yakın takip edin hareketlerini.
Kusmuğuna dikkat edin, yapış yapış ve kötü kokuluysa bir veterinere veya bilene danışmakta fayda var.
Kusmuk parmağımın ucu kadar biraz toplu halde 1-2 tane de tane tane kustu saat 2 gibi. Daha da kusmadı hemen temizledim çok dikkat etmedik kokusuna açıkçası. Marul dün ucundan verdim çok aşırı yedirmedim. Bir de kumundan çok alıyor bu aralar ağızını şapır şapır yapıyor arada sizce nedendir?

Geri