Karadeniz Pet

Kuşum Acaba hasta mı? Videolu

orcunycl

Meraklı Üye
Kuşum videoda da göstermeye çalıştığım gibi sürekli ağzını açıp kapatıyor ve kuyruğu sallanıyor. Sanki zor nefes alıyormuş gibi. Bugünde aşırı bi huysuz ve değişik ötmeye başladı sabahtan beri de cak caklıyo. Daha yavru olduğu için biraz tedirginiz işin açıkçası. Bugün avivit vitamini koydum suyuna geçen hafta da koymuştum daha bizle 1 haftadır beraber. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Benim yavrulardan da bir tanesini bunu yapıyordu kuyruğunu hatırlamıyorum ama ağzını sürekli açıp kapatıyordu sizinki gibi korktuğu için olduğunu düşündük ele alıştı şimdi artık yapmıyor hastalık belirtisi gibi gelmedi bana

İşin açıkçası 1 haftadır bizle Sherlock. İlk başlarda korktuğundan pek sesi felan çıkmıyodu ama sonradan alıştığını düşünüyorum elime felan gelmeye başladı konuşma eğitimine başladık ufaktan uğraşıyo gibi sanki. Bir de ilgi göstermediğimizde kafesinde deliriyo cak cak ötüyo yanına gidip konuştuğumda susuyo ayrıldığımda tekrar başlıyo. Nefes alışı pek hoşuma gitmiyo bu ağız açıp kapatma 2 gündür var. Bir de bugün gerçekten hiç durmadı sabahtan beri cak cak öttü kafesinde ordan oraya gitti değişik sesler çıkarttı bilemedim bende korktum işin açıkçası.

Bu arada bir de hapşuruk var sanırım burun bölgesi de ıslak. Genel olarak kafeste ara ara hapşursa da dışarıda dakikada 1 hapşuruyodu. Hatta yüzümüzü ıslatıcak seviyede bir hapşuruk :)

Bu arada bir de hapşuruk var sanırım burun bölgesi de ıslak. Genel olarak kafeste ara ara hapşursa da dışarıda dakikada 1 hapşuruyodu. Hatta yüzümüzü ıslatıcak seviyede bir hapşuruk :)
Solunum rahatsızlığı olabilir o halde. Vitamin kullanın bir süre ve sıcak tutun. Belki de sadece sizin ilginizi çekmek için yapıyordur :)

Solunum rahatsizligindan supheleniyorum bende. Gecen haftadan beri avivit koydum suyuna 2 kere. Sicak tutmaya calisiyorum. Umarim sadece ilgi cekmek icindir

Solunum rahatsizligindan supheleniyorum bende. Gecen haftadan beri avivit koydum suyuna 2 kere. Sicak tutmaya calisiyorum. Umarim sadece ilgi cekmek icindir
Şuanda telefonun köşesinde durup yazdıklarıma bakmakta olan kuşta bundan bir hafta öncesine kadar aynı hareketi yapıyordu ama o zamanlar yuvalıktaydı ve yuvalıktan elime aldığımızda hemen bu hareketi yapıyordu çünkü korkuyordu bizden sonra sonra ilgiyle bıraktı o hareketi yapmayı sadece çok yorulduğunda bazen yapıyor sizin kuşunda önemli bir sorunu olduğunu düşünmüyorum

Dün akşam kuşumu bir pet shop a götürüp ordaki kişiye danıştım. Kuşumda bir sorun olmadığını söyledi. Ordan bir de dal darı aldım kafesine takar takmaz kafasını kaldırmadan dal darı yemeye başladı ve bende en son dayanamayıp tekrar aldım kafesinden :D Bu arada dün akşam kuşum gerilirken kanatlarını açmasıyla farkettim sağ kanadı yaralı gibi sanki. Dışarıdan belli olmuyo fakat kanatlarını açtığında bir yeri böyle açık gözüküyodu. Acaba huysuzluğu ondan mı diye düşündüm. Akşam eve gidince fotoğrafını çekip sizinle de paylaşırım.

Kanadinin dip kisminin hemen ustu diye hatirliyorum

Anladim cok tesekkur ederim ben yine de aksam gidince kanadini acip bi fotograf atiyim aklimda kapmasin :D

Geri