Karadeniz Pet

Kusum aniden öldü, anlamaya calisiyorum ne oldu

Ayca bes

Yeni Üye
Merhabalar. Engelli bir muhabbet kuşum vardı. İki gün önce aniden nefes alamadı ve 5-6 dk içinde elimde öldü. Tarifsiz üzgünüm. Bacakları doğtan ayrıktı; yaşamaz dediler ama çok keyifli bir şekilde 4 ay yaşadı. Kendince yöntemler buldu ve kafesine tırmandı, adımı söylemeyi öğrendi, uçtu.. ama aniden öldü veterinere yetiştiremedil. Gittiğimizde ölmüştü. Zaten veterinerinde alanı değilmiş, bilemedi sebebini. Düşünmekten kendimi alamıyorum neden öldü diye. Konuya ilişkim Okuyorum ama bulamıyorum. Kaynaklarda kısıtlı. Böyle aniden nefesi tıkanıp ölmesinin sebebine dair bilgisi olan var mı? Bizim hatanız mı, yanlış bir şey mi yaptık😔 çok üzgünüm, inanılmaz seviyorduk.

Başınız sağ olsun. Bu tür engelli kuşların iç organlarında sorun oluyor, yani fazla yaşayamıyorlar. Kendinizi suçlamayın, en azından bu kısa yaşamını mutlu bir şekilde geçirmiş.

Her sey yolunda gibi duruyordu ve aniden ölünce bilemedim. Tesekkurler, Sevgiler

Muhabbet kuşları hastalıklarını çok iyi gizlerler, son evreye kadar bir sorun olduğunu anlamak çok zordur.

Geri