Karadeniz Pet

Kuşum ayağını ısırıyor.

Nazlı123

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır kuşum ayağını ısırıyor mu temizliyor mu bilmiyorum ama küçük beyaz kırıntılar çıkıyor. Sebebi nedir acaba ?

Derisini temizliyordur ayağının fotoğrafını ekler misiniz

Ekli dosyalar

• 20210903_173447.jpg
    20210903_173447.jpg
    974.5 KB · Görüntüleme: 285
Bazen kuşlar ayaklarının ölü derilerini temizlemek ve tırnaklarının uzamış kısımlarını kesmek için ayaklarını ısırırlar, bunda bir sıkıntı yok eğer ayağında yara vs. yoksa :)

Sorun yok hocam normal durum

Bazen kuşlar ayaklarının ölü derilerini temizlemek ve tırnaklarının uzamış kısımlarını kesmek için ayaklarını ısırırlar, bunda bir sıkıntı yok eğer ayağında yara vs. yoksa :)
Evet teşekkürler. Hazır tırnak konusu açılmışken ben kuşun tırnağını aldığımdan beri hiç kesmedim veya kesmek için veterinere götürmedim. 2 sene olacak acaba bu kuş kendi kendine mi kesiyor ? Gaga taşı var kafesin içinde belki onun sayesinde yapıyordur.

Evet teşekkürler. Hazır tırnak konusu açılmışken ben kuşun tırnağını aldığımdan beri hiç kesmedim veya kesmek için veterinere götürmedim. 2 sene olacak acaba bu kuş kendi kendine mi kesiyor ? Gaga taşı var kafesin içinde belki onun sayesinde yapıyordur.
Tırnağını ağzıyla keserek veya bir yerlere sürterek köreltebilir fakat bu tabii sizin kesmenize benzemez, yani siz keserseniz daha kısa olmuş olur fakat eğer tecrübeli değilseniz başka bilen birinin kesmesini öneririm.

Geri