Karadeniz Pet

kuşum bana bi türlü alışmıyor

eyüp44

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar aranıza yeni katıldım."Kuşum alışmadı" konulu birçok forum okudum fakat yararlı olmadı.1.5 ay önce dişi bir muhabbet kuşu buldum.İsmi Bocuk.Tahminimce bir yaşından büyük ve kızışmış(resim yükleyeceğim)Kuşum bana malesef alışmadı. Elime yem, marul koyup verdiğimde acıkmışsa yiyor acıkmamışsa elimden kaçıyor. Parmağımı üzerine konsun diye uzattığımda bazen kaçıyor bazen parmağımı ısırıyor.
Acaba ben mi sabırsız davranıyorum? Dışarı çıkıp alışması için kafesin kapısını açıyorum ama hiç oralı bile olmuyor.Ben de avucuma alıp çıkarıyorum tabi yine kaçıyor ve elimi ısırıyor? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
Bence sana zor alışır hadi 3-4 aylık dişi olsa alışırdı ama 1 yaşından büyükse eğer ve de dişi olduğu için işin çok zor.
Bide yorma taktiği var kuşunu yoruyorsun biraz kaçıyor kafesde ama sonra pes edip parmağına geliyor.

Biraz daha sabır et olmadı eş al yavrusunu evcilleştirirsin

Aldığınız kuş baya yetişkin bir dişi. Eğitmeniz alıştırmanız baya bi zor. Zaten normalde yavru dişiler bile ısırmakta çok heveslilerdir..:) o yüzden bana kalırsa da yanına bir erkek kuş alın beraber yavruları olsun onlardan birtanesini kendinize ayırırsınız erkek olanı..

Arkadaşların söyledikleri doğru, bu saatten sonra size alışması için çok çok fazla çaba göstermeniz lazım ki eğer daha önce insanlara karşı güveni sarsılmışsa muhtemelen başarılı olamazsınız, çiftleştirip yavru alma zevkini yaşayabilir ve yavrulardan sakin huylu erkeklerden birisini istediğiniz gibi eğitebilirsiniz.

Teşekkür ederim cevaplarınız için :D Ancak şu an ikinciyi alma şansım yok biraz daha çabalayacağım olmadı dedikleriniz gibi yaparım.

Teşekkür ederim cevaplarınız için :D Ancak şu an ikinciyi alma şansım yok biraz daha çabalayacağım olmadı dedikleriniz gibi yaparım.

Unutmamanız gereken bir durum daha var, yaşı ilerledikçe eş tutması zorlaşacaktır. Eğer çiftleştirmek istiyorsanız çok fazla vakit kaybetmemenizi tavsiye ederim. Forumda eş tutma ve yavru alma ile ilgili kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Geri