Karadeniz Pet

Kuşum benden kaçıyor

Ahmet-Cafer

Yeni Üye
2 gün önce bir yavru 1 aylık muhabbet kuşu aldim. Bugün kafesini temizlemek için dışarı çıkardım. Bana hiç yaklaşmadı sürekli peşinden gittim yanına geldigimde benden kaçmıyor ama parmağımı uzattigimda kaçıyor. Birde kafesteyken sürekli sanki dışarı çıkmayı . çalışıyor kafesin tellerini isiriyor bir oraya bir buraya gidiyor kafesin dibine girip kafasıyla yere vuruyor koselere çıkacak yer ariyor ne yapmalıyım
153208952474970263888.jpg

Dediğiniz gibi kafesten dışarı çıkmak istiyot olabilir, kafes kapısını açın.

Mersin gibi sıcak bir yerde yasiyorum kafesi açık bırakmam mumkun değil evin her yeri açık eğer kapatirsamda çok sicak olur

Sürekli kafes içinde kuş bakılmaz ki. Kuşa yazık. Doğalarında uçmak var. Pencerenize sineklik taktırabilirsiniz.

Yeni geldigi için etrafa çarpar diye çıkarmak istemiyorum ortamı daha tanımadığını düşünüyorum

Kuşlar bir şekilde uçup kafeslerine konarlar merak etmeyin. Evi tanıması için ona imkan tanıyın, uçsun.

Kuşlar bir şekilde uçup kafeslerine konarlar merak etmeyin. Evi tanıması için ona imkan tanıyın, uçsun.
Tamam teşekkürler son bir sorum olacakti bugun ilk dega kuşu çıkardıktan sonra kafeste diskisinin yeşili normal de yanında ki beyazı sıvıydi ne yaomaliyim

Tamam teşekkürler son bir sorum olacakti bugun ilk dega kuşu çıkardıktan sonra kafeste diskisinin yeşili normal de yanında ki beyazı sıvıydi ne yaomaliyim
Tuzsuz ve yağsız haşlanmış patates verebilirsiniz. Eve yeni gelen kuşlarda sıvı dışkı görülebiliyor.

Lütfen kuşunuzu çıkarmamazlık yapmayın imkan varsa kafeste hiç bakmayın kendi istediği gibi girip çıksın.

Geri