Karadeniz Pet

Kuşum benden korkuyor

Eyllw

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba muhabbet kusumu alalı 2 hafta oldu cinsiyeti erkek kafesi biraz küçük kilo almasından korktuğum için hergun kafesten cikardim ama benden çok korkuyor birkaç kez yakalamaya çalıştım ne zaman yaklaşsam kaçıyor resmen kafese koyup yanıma koydum ama dışarı alıştığı için durmuyor ne yapmam lazım

Elinize yemek koyun bekleyin bayabi salatalık uzatabilirsiniz size yavaş yavaş güvenecektir. Kuşun fotosunu alabilir miyim? Yaşı fazlaysa alışmaz.

Ekli dosyalar

• 20210816_202050.jpg
    20210816_202050.jpg
    875.2 KB · Görüntüleme: 31
Kuşunu alıştırmak istiyorsan ilk olarak kafesten çıkarma. İlk bir hafta kafeste ona güven ver. Parmağını kafese sok. Kuşa yaklaştır. Ama dokunma ilk başlarda. Yavaş yavaş seni tehdit olarak algılamayı bırakacaktır. İlk iki üç gün bunu yap. Onunla ilgilen. Sonra parmağınla yanağını kaşımaya çalış. Ama çok yavaş davran. Eğer ürkerse parmağını çek. Saldığında kafes dışında yem bulamayınca acikacaktir. Eline yem koy ona yaklaştır. Gelip yiyecektir. Biraz sabırlı ol ve sakin davran. Kuş zaten yavru dediklerimi yaparsan %100 alışır

Kuşunu alıştırmak istiyorsan ilk olarak kafesten çıkarma. İlk bir hafta kafeste ona güven ver. Parmağını kafese sok. Kuşa yaklaştır. Ama dokunma ilk başlarda. Yavaş yavaş seni tehdit olarak algılamayı bırakacaktır. İlk iki üç gün bunu yap. Onunla ilgilen. Sonra parmağınla yanağını kaşımaya çalış. Ama çok yavaş davran. Eğer ürkerse parmağını çek. Saldığında kafes dışında yem bulamayınca acikacaktir. Eline yem koy ona yaklaştır. Gelip yiyecektir. Biraz sabırlı ol ve sakin davran. Kuş zaten yavru dediklerimi yaparsan %100 alışır
Denicem teşekkürler ama çabuk alıştı acıkınca kafesine gidip yemek yiyor baya uçmasını falan biliyo ancak kafesine girince kapatabiliyorum yoksa 10dk falan zor yakaliyom hatta yakalayamiyom yorulsada uçuyor

Bize alışmadi yakalamaya çalışırken korkttum galiba yanına gelince titremeye başlıyor

Bize alışmadi yakalamaya çalışırken korkttum galiba yanına gelince titremeye başlıyor
Korkutursan hiç alışmaz. Travma oluşur kuşta. Yakalamaya çalışma. Bırak kendi girsin. Girince kapatırsın. Diğer türlü kuş senden hep korkar. Kafese koy kafese parmağını sok beklet. Konuş biraz. İlgilen. Dediklerimi yaparsan alışır sana. Yakalamaya falan çalışma. Alistirdigin zaman parmağına konduğunda sen sokarsın. Ama şimdilik sen sokma. Cok korkar travma oluşur

kuşla perdenin arasına geçin. konuşun onunla sevmeye çalışın günde 3,4 kere bunu yapın alışır size kuşu yakalamaya çalışmayın kafesi konduğu yere götürün kendisi girer içeri.

Geri