Karadeniz Pet

kuşum bildiğin küstü herhalde

sezer

Yeni Üye
üstatlarım merhabalar , 2 gün önce çok afacan erkek bi yavru muhabbet kuşu aldım, çok oyuncu böyle bi sağa bi sola gidiyordu sürekli arada salardım dişi kuşu kovalardı sürekli , evimdede dişi muhabbet kuşum vardı , erkeği eğitemiyodum bende dişiyi 4-5 aylık dayımlara emanet ettim . Şimdi bu erkek yavru tek kaldı ve çok durgun sürekli dişinin eskiden kafesinin oldugu yere dogru bakıyor ve hüzünlü bi şekilde kısa kısa ötüyor , bende kendimi çok kötü hissediyorum , konuşuyorum ilgi gösteriyorum ama pek bakmıyor yani , bildigin dram filmi gibi. Ne yapmalıyım geri getirsemmi dişiyi ama eğitmekte istiyorum erkeği ? ( 1-2 gün sonra unutup ilgilenmeye başlarmı benimle ya da duygusal hayvanlarmış şimdi intihar falan etmeye çalışmasın çünkü çok eğlimi var gibi duruyor )

Merhabalar Sezer Bey;
Kuşunuz alıştığı için başka bir kuşla yaşamaya onun varlığını sesini arayacak elbet bi süre. Bu süreç kuşunuzu stres e sokabilir yeni bir arkadaş- eş adayı almakta fayda vardır. Ama tek beslemek istiyor isenizde onun la ilgilinizi arttırmanız lazım. yiyecek olan sevdiği ürünleri sunmanız lazım. Stresten rahat çıkması için vitamin takviyesinde bulunmanız lazım

Bence getirmeyin en azından şimdilik siz sürekli ilgilenin size kayacaktır ilgisi sonra eğitebilirsiniz ileride de tabiki yanına eş koyun

zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim , dikkate alıcağım

Geri