petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum Boncuk Evde Annemin Bitkilerini yiyor Resimli

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve BadyGuard tarafından 9 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. BadyGuard

BadyGuard Guest

Arkadaşlar kuşum Boncugu evde saldigim zaman evdeki annemin saksılarinin yanina gittigi zaman bitkileri yemeye başliyor bunda bir sakinca var midir?onu sormak istedim yedigi kadar bitki de resimde... :))

Simdiden herkese tesekkurler..

2. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bu çiçek hakkında zehirli felan dediler biara ama kuş yaşadığına göre zehirli değilmiş :)

3. BadyGuard

BadyGuard Guest

Hadi yaaa gercekyen mi ???? !!!! :/?/??

4. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Uçlarından su damlatıyomuş ve zehirliymiş diye duydum.

vöyle bir yazı var bu bitki hakkında:
    Süs bitkisi olan difenbahyanın evlerde ve işyerlerinde yaygın olarak bulunduğunu belirten Prof. Dr. Çelikel, “Difenbahya bitkisinin, yaprak özsuyunda bulunan bazı toksik maddeler nedeniyle çocuklardan uzak tutulması gerekiyor. Yapraklarda oluşabilecek yaralama ve koparmayla açığa çıkan bitki özsuyu, içerdiği bazı kimyasal maddeler nedeniyle toksik etki yaparak sağlığa zarar verebilmektedir. Yaprakların çeşitli şekilde koparılması, kesilmesi sonucunda kesim yerinden sızan özsuya dokunulmaması gerekir. Bu nedenle çocuklardan uzak tutulması ve bakım işlemleri sırasında eldiven giyilmesi önerilir. Yani bütün halde bulunan bitki zararlı değildir. Aksine iç mekânlarda kullandığımız süs bitkilerinin ortamda bulunan çeşitli zararlı maddelerin oranını düşürdüğü, hava kirliliğini azalttığı ve ortamı temizlediği bilinmektedir.” dedi.

5. BadyGuard

BadyGuard Guest

Cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin
    Peki kusuma bitki sebze meyve neler verebilirim ve nasil vermeliyim biraz anlatir misiniz?

6. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    ben verdiklerimi yazayım. Elma, armut, mandalina, portakal, marul, salatalık veriyorum. Ama sürekli vermiyorum bunlardan birini, bir iki haftada bir mandalla asıyorum yiyolar.

7. BadyGuard

BadyGuard Guest

Tamam cok tesekkur ederim baska arkadaslarimda kendilerinin kuslarina ne ve nasil verdiklerini yazarsa cok sevinirim ....:))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:48 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

Yazan baska kimse yok mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:01 -->-> Daha önceki mesaj 15:48 --

Yazan baska kimse yok mu?

8. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Özellikle difenbahya bitkisi zehirlidir. Evinizde varsa dikkat etmelisiniz.

9. BadyGuard

BadyGuard Guest

Cok tesekkur ederim uzak tutacagim..
    Peki kuslarima meyve sebze ne verebilirim ve nasil verebilirim..
    Simdiden tesekkur ederim.

Sayfayı Paylaş