Karadeniz Pet

Kuşum çok asi

Can Sako

Meraklı Üye
Arkadaşlar daha 3-4 aylık 2 haftardır da bende olan bir kuşum var ... kuş kafesi hiç sevmediği için 2 gündür kafesin dışında uyuyor su ve yemek için giriyor sadece kafese bunu sorun etmedik ama kuş çok asi sürekli ısırma eğilimine sahip ,benim içn sorun yok ama hayvan hastası babam çok üzülüyor adam çok seviyor kuşu ama kuş elini resmen parçalıyor babam değişik değişik yemler alıyor zararlı ama gitmiş kreker falan almış yumurtalı yem yapıyor (ama yemiyor) sürekli konuşuyor hayvanla ama kuş alışmak bir yana ısıryor adamı ... ne yapabilirim ?? şu an kafesine kapattım çıldırıyor bağırıyor falan

ele gelen sizinle yakın ilişkiler kurmasını istiyosanız çekoslavak muhabbet kuşu tercih edin ama eğerki bu kuşu uysallaştırmak istiyorum diyosanız kafesden yemliği çıkarın ve 2 3 saat aç kalsın sonra elinizle besleyin aman ha kuşu aç koyup öldürmeyin :D :D elinizle besledikçe siz size güveni artar elinizden zarar gelmeyeceğini anlar ve elinizi ısırma eğiliminden vaz geçer

benimkisi ısırma nedir bilmiyor,ısırsa bile acıtmıyor

Lütfi kardeş komik olan ne biliyomusun , kuş çekoslavak ve erkek :D ama yinede çok asi , dedigini denicem sağol başka yöntemler varmı

sabır ! böyle dönemde 1 kişnin ilglenmesi daha iyi olur hayvana tatlı türü , nijer gbi şeyler vermeyn hareketllgi artmaşn , mümkünse sade veya meyveli yem yedirin daha sakin hale gelir kafesten çok uçurmayn ısırması ya huy dur yada korkuyordur düzenli konuşun taze su ! öglen yemlgini alıp 3,4 saat snra tane tane yem vermeyi dneyn 1kaç dnemedn snra yemlgi takn aç kalmasn .d zaman ve sabır kardesim olur

bazı kuşların özellikle de dişilerin ısırma huyu olabiliyor.Benimkinde de aynı problem var.Canı isteyince tek ısırıkta parmağımı delebiliyor.Ama öperken kesinlikle ısırmıyor.Isırmanın oyun olarak yaptığını tahmin ediyorum.

Geri