Karadeniz Pet

kuşum çok halsiz

gülsüm22

Yeni Üye
KUŞUMUN AĞZINDAN BEYAZ BİR ŞEYLER GELİYOR.ÇOK HALSİZ VE TÜYLERİ KABARIK.POPOSUNA SÜREKLİ KAKASI YAPIŞIK VE ISLAK.İSHALİ VAR GALİBA.SANKI HAFİF TE GAGASI KOYULAŞMIŞ GİBİ.NE YAPAMM LAZIIM?

Poposundaki dışkıları temizlemeniz gerek. Bir pamuğu normal su ile ıslatıp silin. Kolonyalı mendil kullanmayın alkollü. Odası sıcak olsun. Bir süre yem dışında başka bir sulu sebze meyve verme. pirinç patates verebilirsin. Kanarya yemi aspur verebilrsin. Pirinç suyunu suluğuna koyabilirsin. 24 saati geçmesin suyun süresi. Bozulunca kuşu daha çok rahatsız edebilir. Ama yer ise pirinçte direk verebilirsin. Onu her gün taze haşla. Çok fazla olmamak kaydı ile ver ama. Tetra ilacı eczanelerde var. İnternetten araştırır isen hatta forumda da mevcut konular. Bir göz at derim.

Daha bilgili arkadaşlar size daha net yardımcı olacaktır. Şimdi dediklerimi yapmak ile başlayın isterseniz. Çok geçmiş olsun.

Elma sirkesini de ekleyelim ben çok faydasını görüyorum suluguna 3 damla damlatin

çok teşekkür ederim herkese.elma sirkesini damlattım,biraz toparladı fakat sonra yine aynı oldu.zaten az sonra veterinere götüreceğim bıdığı.İnşallah doğru tanı konur da iyileşir :)

çok teşekkür ederim herkese.elma sirkesini damlattım,biraz toparladı fakat sonra yine aynı oldu.zaten az sonra veterinere götüreceğim bıdığı.İnşallah doğru tanı konur da iyileşir :)

Şehir neresi idi? İzmir'de Öz Vet diye bir yer var. Oraya götürün İzmir'de iseniz. Kanatlılardan anlıyorlar. İnşallah doğru tanı koyulur çok geçmiş olsun.

Çarşamba günü götürdüm veterinere.Hava değişiminden dolayı hastaymış.Mama,dal darı ve avisol ilacını verdi.7-10 gün içerisinde iyişeceğini söyledi.Umarım iyi olur,teşekkürler tavsiyeleriniz için.