Karadeniz Pet

Kuşum çok kaşınıyor

MavişVeCeviz

Yeni Üye
Kuşum dün kaşınıyordu ve uzun suredir banyo yapmıyordum kış havalar soğuk diye dün ilk defa elma sirkesi ile suyu güzlece ılıtarak sıktım gagasını sürekli tüneğe sürtüyor bir ayaklarının ortasını bi anda bırakıp kanatlarının arkasına sort tarafına analamadım gece kanat çırpmalar yok gece bağırma gibi vs bişey yok gece fenerle kafesn ettafında beyaz bir örtü var bakıyorum ama bişey yok ne yapmam gerekiyor

Gece kafes tellerine fenerle bakıp herhangi birşey görmediyseniz çok dert etmeyin bence. Muhabbet kuşlarına iç ve dış parazit yapılıyor. Dış parazit yaptırabilirsiniz. Sirke ile tam ne yaptınız anlamadım ama kuşa vermeyin.

Gece kafes tellerine fenerle bakıp herhangi birşey görmediyseniz çok dert etmeyin bence. Muhabbet kuşlarına iç ve dış parazit yapılıyor. Dış parazit yaptırabilirsiniz. Sirke ile tam ne yaptınız anlamadım ama kuşa vermeyin.
Hocam fıs fıs şişesine ılık suyla biraz karıştırıp kafesi dezenfekte ettim biraz da kuşlara püskürttüm

Zaten çok mutlular gibi görünüyorlar bugün tam 6 defa çiftleştiler 1 er dakika sürdü ortalama

Kafesi dezenfekte ederken kuşu ayrı bir yere alın. Zefiran varsa zefiran ile yoksa sirkeli su hazırlayıp kafesi bir güzel yıkayın. Sonra çok iyi durulayın ve bez ile bütün suyu nemi emdirin. Sonrasında kuşu kafese koyun.

Geri