Karadeniz Pet

Kuşum çok sıkılıyor, 2. Bir kuş?

MrvSrv

Yeni Üye
Merhaba, 1 hafta önce 1 bucuk aylık erkek bir kuş aldım. Çok tatlı ve elime alıştı, benden hiç korkmuyor artık ama kafes içerisinde ve evde inanılmaz sıkıldığını fark ettim. Biz evde tv açmıyoruz ve sabah 8 akşam 5 arası işteyiz (akşamlarıda evde ses yok) Minicik sese hayvan 1-2 ötüyür ve sürekli hic durmadan kafes tabanında sürekli durmadan ordan oraya gidiyor. Onunla konusuyorum salıyorum falan ama dışardada hic uçmayıp belrlediği alanda mazlum mazlum duruyor.
Ben konuşsun bana alışsın diye tek aldım fakat bencillik ettiğimi düşünmeye başladım.
Annemin yaklaşık 3 aylık falan dişi kuşu var, oda iyi bakılmıyor ve minicik kafeste. Dişi olan ele gelmese de uysal bir kuş, benim kafesim üretim kafesi yani normalinden büyük, sizce onu alsam benimkine koysam anlaşırlarmı, benim kuş cok az daha ufak çünkü. Fikirlerinizi almak istedim

Kuşun 6 aylık olmadan çiftleşeceklerini düşünmüyorum.kuşuna bir eş alırsan sana ilgisi azalacaktır ama tabii kuşun ona bir eş alırsan çok mutlu olacaktır,umarım yardımcı olabildim

Kuşun 6 aylık olmadan çiftleşeceklerini düşünmüyorum.kuşuna bir eş alırsan sana ilgisi azalacaktır ama tabii kuşun ona bir eş alırsan çok mutlu olacaktır,umarım yardımcı olabildim
Kuşuma annemim kuşunu alıp koydum, aşırı mutlular. Mutlu olması bana olan ilgisinden daha önemli, ikisini izlemeside çok güzel.
Koyduğum kuş dişimi erkekmi hala çözemedim ama 😆

Geri