Karadeniz Pet

Kuşum çok sulu kaka yapıyor yardımcı olun ne olur

Blumus

Yeni Üye
Meba kuşum aşırı sulu yapıyor tuvaletini geçer dedim ama geçmedi kaç gündür, kafasında çubuklar var herhalde tüy dökme döneminde. Suyuna kuscudan antibiyotik alıp koydum işe yaramadı. Elma sirkesi damlattim.patates püresi verdim yemedi. Baya su şeklinde yapıyor ne yapabilirim ne olur yardımcı olun

Meba kuşum aşırı sulu yapıyor tuvaletini geçer dedim ama geçmedi kaç gündür, kafasında çubuklar var herhalde tüy dökme döneminde. Suyuna kuscudan antibiyotik alıp koydum işe yaramadı. Elma sirkesi damlattim.patates püresi verdim yemedi. Baya su şeklinde yapıyor ne yapabilirim ne olur yardımcı

Merhaba, sulu dışkının fotosunu ekler misiniz. Kuşçu derken kuşçu kim, veteriner mi ?

Meba kuşum aşırı sulu yapıyor tuvaletini geçer dedim ama geçmedi kaç gündür, kafasında çubuklar var herhalde tüy dökme döneminde. Suyuna kuscudan antibiyotik alıp koydum işe yaramadı. Elma sirkesi damlattim.patates püresi verdim yemedi. Baya su şeklinde yapıyor ne yapabilirim ne olur yardımcı olun
Salatalık vermeyi deneyebilirsiniz belki yardım eder iştahını açmaya falan

Salatalık vermeyi deneyebilirsiniz belki yardım eder iştahını açmaya falan
Abi ne salatalığı, adam kuş sulu dışkı yapıyor diyor. Salatalikla, patatesle, kuşcudan alınan antibiyotikle şun bunla bu iş olmaz. Kuşcudan anlayan veterinere gidilmesi lazım. Gerisi boş. Yapılan her müdahale kuşu öldürmeye bir adim yaklaştırır.

Ben veterinerim bunu kesin yapın demedim zaten fikrimi söyledim, belki işe yarar deneyebilirsiniz dedim. Zira veterinerin diyecekleri şeyler de farklı olmaz tutup da serum verecek hali yok biz de daha önceden çok gittik bir şey biliyoruz da söylüyoruz

InShot_20220713_185006720.jpg

Ben veterinerim bunu kesin yapın demedim zaten fikrimi söyledim, belki işe yarar deneyebilirsiniz dedim. Zira veterinerin diyecekleri şeyler de farklı olmaz tutup da serum verecek hali yok biz de daha önceden çok gittik bir şey biliyoruz da söylüyoruz
Kuştan anlayan veteriner dedim, Türkiye'de veterinerligin adını kedi, köpek hastanesi koymak lazım. Nerde bı vete gitsek ya kuştan anlamıyor, ya da sallamiyor.

İnce uzun yeşil dışkı, muhtemelen kuşun popo kısmında dışkı kalıntıları bulunuyor. Bu dışkı takip edildiğinde kuşun cikarmasi epey zaman alır, bazı durumlarda el ile müdahale edilerek çıkartılır. Kuş kabızlık ve ishal durumu sergiliyor. Ama tam olarak ne olduğu anlaşılmıyor.Bunun sebebi iç hastalık, bağırsak enfeksiyonu. Her antibiyotik işe yaramayabilir. Şu durumda bu kuşun tedavi edilmez ise 1 haftalık ömrü var. 7 güne tedavi edilmesi gerekiyor. Kesinlikle kuştan anlayan bir veterinere gidilmesi gerek. Gerekirse oral yol ile kuşa ilaç tedavisi yapılmalı. Veterinerde kuşa oral yoldan kursak şırıngası ile doza ve ilaca göre ilaç verilip kuşun sahibi de bu ilaç verme yöntemini öğrendikten sonra gerekirse 7 gün boyunca bu tedaviyi uygulayacak. Kuşun serumu budur yani ağızdan kursak şırıngası ile ilaç verilmelidir. Bu tarz enfeksiyonlarda suyuna, yemine bilmem neyine iki damla, 3 damla bilmem ne koyarak tedavi durumunda kuş genelde kaybedilir.

Kuşçular ilaç satmaz satamaz da zaten. İlaçları veterinerden almanız gerekir. Kanatlı uzmanına gitmeniz gerek ama ülkede zaten az var bide üstüne çok pahalılar götürme durumunuz yoksa dışkıların fotoğrafını gösterin durumu detaylıca açıklayın sadece ilaçları satın alın. Bir de başka aktif forumlar var buraya yazmam doğru olmaz onlara da yazın yardımcı olurlar mutlaka

Kuştan anlayan veteriner dedim, Türkiye'de veterinerligin adını kedi, köpek hastanesi koymak lazım. Nerde bı vete gitsek ya kuştan anlamıyor, ya da sallamiyor.

İnce uzun yeşil dışkı, muhtemelen kuşun popo kısmında dışkı kalıntıları bulunuyor. Bu dışkı takip edildiğinde kuşun cikarmasi epey zaman alır, bazı durumlarda el ile müdahale edilerek çıkartılır. Kuş kabızlık ve ishal durumu sergiliyor. Ama tam olarak ne olduğu anlaşılmıyor.Bunun sebebi iç hastalık, bağırsak enfeksiyonu. Her antibiyotik işe yaramayabilir. Şu durumda bu kuşun tedavi edilmez ise 1 haftalık ömrü var. 7 güne tedavi edilmesi gerekiyor. Kesinlikle kuştan anlayan bir veterinere gidilmesi gerek. Gerekirse oral yol ile kuşa ilaç tedavisi yapılmalı. Veterinerde kuşa oral yoldan kursak şırıngası ile doza ve ilaca göre ilaç verilip kuşun sahibi de bu ilaç verme yöntemini öğrendikten sonra gerekirse 7 gün boyunca bu tedaviyi uygulayacak. Kuşun serumu budur yani ağızdan kursak şırıngası ile ilaç verilmelidir. Bu tarz enfeksiyonlarda suyuna, yemine bilmem neyine iki damla, 3 damla bilmem ne koyarak tedavi durumunda kuş genelde kaybedilir.
Bildiğiniz kuştan anlayan veteriner var mı peki

Anladım inşallah o kadar ciddi değildir durum, bir veterinerle ortak çalışan yer vardi kuş ürünleri ve ilaç alınabiliyor, oraya götüreyim, kuştan anlayan veteriner az ve de pahalı sanırım

Dışkılar normal bir gariplik görünmüyor. Havalar sıcak kuşunuz fazla su tükettiği için dışkının sulu olması normal.
Unutmamalı kuşlar da bizim gibi canlı bir organizma , robot değil. Her zaman aynı tip dışkı yapacaklar diye bir kaide yok. Sulu , büyük ve küçük dışkılar yapabilirler.
Bizim dikkat etmemiz gereken dışkıların yapısından çok görünümü Dışkıda kan var mı , Dışkı tamamen beyaz mı v.b gibi. Birde dışkıda aşırı derecede kokuya dikkat edilmeli.

Bildiğiniz kuştan anlayan veteriner var mı peki

Anladım inşallah o kadar ciddi değildir durum, bir veterinerle ortak çalışan yer vardi kuş ürünleri ve ilaç alınabiliyor, oraya götüreyim, kuştan anlayan veteriner az ve de pahalı sanırım
Hangi şehirdesiniz belki veteriner öneririm lazım olursa zaman kaybetmeden gidersiniz

İstanbul Bahçelievler de teşekkürler
İstanbul Kuş , Egzotik ve Pet Sağlığı Hizmetleri
Adres: Şenlikköy, Eceler Sk. 16/A, 34153 Bakırköy/İstanbul
Telefon: (0212) 663 91 42

- ŞirinVet Pet, Kuş ve Egzotik Veteriner Kliniği
Adres: Bahçelievler Mahallesi, Adnan Kahveci Blv. No:134/A, 34180 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: (0212) 607 17 00

KUT Veteriner Kliniği
Adres: Maslak Mahallesi Hadım Koruyolu Caddesi No: 6 Sarıyer - İstanbul / TÜRKİYE
Tel: 0541 710 0110

Meydan Park Veteriner Kliniği:
Adres: Haznedar, Şevket Dağ Cd. No: 22, 34400 Güngören/İstanbul
Telefon: 0212 923 02 03

Avcılar Veteriner Muayenehanesi
Adres:
Üniversite Mah. 3S Kale Firuze Konakları Bağlariçi Cad. No:23 D:1E
Avcılar/ İstanbul
Telefon: 0212 695 44 10 - 0212 695 23 00

İstanbul Kuş , Egzotik ve Pet Sağlığı Hizmetleri
Adres: Şenlikköy, Eceler Sk. 16/A, 34153 Bakırköy/İstanbul
Telefon: (0212) 663 91 42