Karadeniz Pet

Kuşum değişti?

BlackRockQ7

Yeni Üye
1 hafta önce aldığım, ilk aldığım gün daha parmağıma gelip söylediklerimi dinleyip sesime karşılık veren kuşum son iki gündür odaya alıştı ve sürekli dışarıda durmak istiyor yem yemek dışında kafesine girmiyor ama bu seferde dışarıda ne parmağıma geliyor nede sevdiriyor eğitmek istediğim bir kuşun benden uzaklaşmaması için ne yapabilirim kafesine girdiğinde kapısını kapattım şuan içeriden çıkmaya çalışıyor vazgeçip tekrar bana tepki vermeye başlar mı değerli fikirlerinizi bekliyorum 🐦

Oğluşumun Fotoğrafı

kafesteyken atar mısınız?onu korkutacak bir şey oldu mu

Bizim Haydar 2 senedir bizimle kafasına göre geliyor elimize ya da yakın çevremize o da kur amaçlı :) her kuşun aslında karakteride bambaşka sizinkide belki böyle mutludur :) Eğitim zaten konuşma amaçlı oluyor ben Haydar kafesindeyken geçip karşısına konuşuyordum günün farklı saatlerinde kelime öğrenmesindede sıkıntı yaşamadım çok şükür.

Buyrun kafesten bir fotoğrafı; https://hizliresim.com/HGArCV
Aslında hala kafesin içinde ikna edebildiğimde parmağıma geliyor ve sevdiriyor fakat dışarısı ona daha cazip geliyor sanırım. Korkutacak hiçbir şey yaşamadı aksine aşırı dikkatliyim ve günde 1-2 saatimi kesinlikle ona ayırıyorum. Kafeste uzun süre direşip sonunda yorulup sakinleyecektir diye düşünüyorum ama sakinleşene kadar kendine zarar verir diye korkuyorum şimdilik kafeste bakalım ne zaman vazgeçecek. Sanırım tam alışmadan uçmasına izin verince bu sefer benden koptu özgürlüğe düşkünlüğü arttı. Fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Bizim Haydar 2 senedir bizimle kafasına göre geliyor elimize ya da yakın çevremize o da kur amaçlı :) her kuşun aslında karakteride bambaşka sizinkide belki böyle mutludur :) Eğitim zaten konuşma amaçlı oluyor ben Haydar kafesindeyken geçip karşısına konuşuyordum günün farklı saatlerinde kelime öğrenmesindede sıkıntı yaşamadım çok şükür.
Sorum daha çok nasıl sakinleştirebilir ve kendimi ona nasıl sevdirebilirimdi ama bu güzel dostluğunuz daim olsun.

Mesela ben Haydara evin çeşitli yerlerine dut dallarından alanlar yaptım dut ağacımız var ondan aldığım güzel dalları önce sirkeli suda yıkayıp sonra fırında kurutup Haydara oyun alanlarıda oluşturdum tünekleride öyle.Kafesinde çok sevdiği zilli bir oyuncağı var onuda anahtarlıktan yaptım :) bizimki dal darıya dayanamaz mesela elimden yer onu daha poşetinden çıkarırken yanıma gelir :) Müzik dinlemeyi çok seviyor ona hep radyom açık mesela R&b ve ankara havalarını seviyor :) hiçbişeye zorlamam öyle sakinleşiyor ayrıca tam bir kur canavarı herşeye kur yapıyor biz alıştık eminim zaman geçtikçe sizde birbirinizi daha iyi anlayıp bu süreci geçiceksiniz.

Mesela ben Haydara evin çeşitli yerlerine dut dallarından alanlar yaptım dut ağacımız var ondan aldığım güzel dalları önce sirkeli suda yıkayıp sonra fırında kurutup Haydara oyun alanlarıda oluşturdum tünekleride öyle.Kafesinde çok sevdiği zilli bir oyuncağı var onuda anahtarlıktan yaptım :) bizimki dal darıya dayanamaz mesela elimden yer onu daha poşetinden çıkarırken yanıma gelir :) Müzik dinlemeyi çok seviyor ona hep radyom açık mesela R&b ve ankara havalarını seviyor :) hiçbişeye zorlamam öyle sakinleşiyor ayrıca tam bir kur canavarı herşeye kur yapıyor biz alıştık eminim zaman geçtikçe sizde birbirinizi daha iyi anlayıp bu süreci geçiceksiniz.
Maşallah Haydarın mutluluğu daim ,sahibi ile birlikte nice sağlıklı günleri olsun 😍.Endişelenmeyin ,bu durumları bende yaşadım çok şükür konuşuyor Lokum efendi.Maşallah susmak bilmiyor akşam üstünü örtüyorum kafesin uyku moduna geçmesi için hala çok tatlısın aşkım öpücük diyor🤣🤣🤣

Maşallah Haydarın mutluluğu daim ,sahibi ile birlikte nice sağlıklı günleri olsun 😍.Endişelenmeyin ,bu durumları bende yaşadım çok şükür konuşuyor Lokum efendi.Maşallah susmak bilmiyor akşam üstünü örtüyorum kafesin uyku moduna geçmesi için hala çok tatlısın aşkım öpücük diyor🤣🤣🤣
Amin inş Lokum efendide sizinle çok mutlu sağlıklı olsun inş :) Tüm hepsi bizimle mutlu olsun aslında çok oyuncular huylarını çözdükten sonra gerisi kolay oluyor maşallah hepsine 🧿🦜💕

Not:Oğluşunuz, kızınız olabilir. Attığınız fotoğraflardan dişi gibi duruyor. Karşıdan çekilmiş bir fotoğraf atın emin olmak için.

Geri