Karadeniz Pet

Kuşum elimden açlıkdan ölsede yem yemiyor yem kabını takınca yeme saldırıyor

StayAway

Meraklı Üye
Yaklaşık 4.5 saat aç kaldı genede banamısın demedim öldüde yemedi en Son ben pes ettim kollarım koptu resmen yem kabını takıp kafesi askısına taktım direk yem kabına gitti baya bi yem yedi ne yapıcam ben bu kuşla 3 aylık kendisi bide acayip kafa sallaması varya

Demekki size güvenmiyor. Kafes dışında beraber vakit geçirmeniz lazım

Muhabbet kuşları açlığa dayanamazlar. 2 saat civarı sonra kıvranmaya başlarlar. Başını duvara dayayıp konuşur gibi yapıyorsa ağlıyordur. Ya yem istiyordur ya yemi beğenmemiştir.
İnsan aç bırakmaya kıyar mı. Kuşu ele alıştırmada aç bırakmanın yeri yok maalesef.
Google'da ya da sitede ele alıştırma yöntemleri gibi şeyler arayın lütfen. Beni anlarsınız.

Muhabbet kuşları açlığa dayanamazlar. 2 saat civarı sonra kıvranmaya başlarlar. Başını duvara dayayıp konuşur gibi yapıyorsa ağlıyordur. Ya yem istiyordur ya yemi beğenmemiştir.
İnsan aç bırakmaya kıyar mı. Kuşu ele alıştırmada aç bırakmanın yeri yok maalesef.
Google'da ya da sitede ele alıştırma yöntemleri gibi şeyler arayın lütfen. Beni anlarsınız.
Muhabbet kuşları uzun süreli açlığa dayanabilirler. Söylediğiniz doğru, aç bırakmak doğru bir yöntem değil ama doğanlar gereği birkaç günlük açlığa bile dayanabilecek bir yapıya sahipler. Bunun sebebi ise sindirim mekanizmalarının bizimki kadar hızlı çalışmamasıdır. Yetişkin bir muhabbet kuşu, yaradılışı gereği, kursağını doldurarak hiçbirşey yemeden kilometrelerce mesafeyi katetmek zorundadır. Bizim evcil kuşlarımız belki bu kadar dayanıklı olmayabilir ama bünyeleri uygundur. Tabiki bu durum aç bırakmaya mazeret sayılamaz

Son düzenleme:
size güvenmiyor anlaşılan size bir yöntem göstereceğim bizde işe yarıyor hemen parmağa konuyor neyse hemen anlatayım bu arada bu yöntemi kafes içinde yapın parmağınızı işaret ederkenki gibi yapın tünek gibi sonra karnına dokunmaya çalışın kaçacaktır sürekli dokunmaya çalışın en sonuna yorulup pes edecek parmağınıza konacak enerjisini toplayınca yine kaçacak bunu sürekli hergün 1 veya 2 saat okadar vaktiniz olmazsa 30 dk nızı ayırın en sonuna parmağınıza konduğunu göreceksiniz ben azmı uğraştım kerata jonla hergün zamanınızı ayırınca size alıştığını göreceksiniz :)

Geri