Karadeniz Pet

Kuşum elimize gelmiyor.

Uçmayı biliyor. Kafesin üstünde durduğu için arada havada birkaç tur atıp sonra kafesin üstüne tekrar konuyor. Acıkınca kafesin içine giriyor yemini yiyip tekrar çıkıyor.
Kafes parmağa alın tünelleri çıkar mecbur gelecek

Ekli dosyalar

• 16112247538861581673729.jpg
    16112247538861581673729.jpg
    559.8 KB · Görüntüleme: 9
Sakıno spreyi kullanmayın ben o hatayı yaptım kusum yavru gözlerini öyle tuneklere sürüyordu öyle iltihap kaptı ki yeni iyilestik arkadaşların yardımıyla. Aman deyim suya katılan parazit ilaçları varmış onu alın
İyide parezit tüylerinde oluyor o ilacı alıp suyuna katınca ne işe yarıycak ki

Bu arada birşey daha sorcağım. Kafese tünekle sokamıyoruz gelmiyor. Mecbur ele alarak sokuyoruz acaba bıraksak üstünde bi uyusa

Sprey kullanma. Göze bir kere gelse sıkıntı. Deriye de kullanımda zarar verebilir. Vilmectin al, ensesine üfle derisi gözüksün 1 damla, daha fazla değil tam olarak 1 damla damlat. 10 gün sonra işlemi tekrarla. İşlemi tekrarlamamızın sebebi parazitler kuluçka yapmasıdır. 6 ayda bir bu işlemi tekrarla. Daha önce bir konuda iç-dış parazitin nasıl yapıldığını anlatmıştım, ki benden önce de 1000 kere anlatılmıştır. Sitede araştırma yapın lütfen bu çeşit basit konular için.
IMG_20210121_173712.jpg

Ev ortamında vilmectin e ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Hadi petshopu anladım tüccar, para kazanmak istiyor. Da arkadaşlar siz niye yanlış yönlendiriyorsunuz. Kuşta parazit problemi şuan yoksa vilmectin kullanmana gerek yok. Kafesini düzenli temizlersen de kolay kolay ihtiyacın olmaz. Dış parazitlerden korumak için kuşun bulunduğu ortamın düzenli havalandırmalı ve kafesinde düzenli olarak temizlemelisin. İç parazit içinde 15 de bir elma sirkeli verebilir, mamasına tarçın ekleyebilirsin.

Ev ortamında vilmectin e ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Hadi petshopu anladım tüccar, para kazanmak istiyor. Da arkadaşlar siz niye yanlış yönlendiriyorsunuz. Kuşta parazit problemi şuan yoksa vilmectin kullanmana gerek yok. Kafesini düzenli temizlersen de kolay kolay ihtiyacın olmaz. Dış parazitlerden korumak için kuşun bulunduğu ortamın düzenli havalandırmalı ve kafesinde düzenli olarak temizlemelisin. İç parazit içinde 15 de bir elma sirkeli verebilir, mamasına tarçın ekleyebilirsin.
Elma sirkeli su.

Kapmaması için yapılan bir işlem zaten. Düzenli iç - dış parazit kürü yapılmayan kuşlarda parazit kapıldığında çok uğraşılır. Bu yüzden yılda 3 kere iç parazit, 2 kere dış parazit yapılması gerekir. Sen yapmayabilirsin, ama kalkıp bize de niye yanlış yönlendiriyorsun diyemezsin. Sirke, tarçın bir yere kadar. Mucizevi ilaç değil bunlar, sadece yardımcı besin.

Kapmaması için yapılan bir işlem zaten. Düzenli iç - dış parazit kürü yapılmayan kuşlarda parazit kapıldığında çok uğraşılır. Bu yüzden yılda 3 kere iç parazit, 2 kere dış parazit yapılması gerekir. Sen yapmayabilirsin, ama kalkıp bize de niye yanlış yönlendiriyorsun diyemezsin. Sirke, tarçın bir yere kadar. Mucizevi ilaç değil bunlar, sadece yardımcı besin.
Evet kapılmaz. Ev ortamında kolay kolay dış parazit sıkıntısı olmaz.

Geri