Karadeniz Pet

Kuşum erkek mi ? dişi mi ? / Kuşum çok kızgın

• Konbuyu başlatan sinan493
  • Başlangıç tarihi
S

sinan493

Guest
Arkadaşlar internet üzerinde baktım.Pek bir şey anlamadım fakat arkadaşım bana dişi olabileceğini belirtiyor.Kendisi çok kızgın yani ayna koydum kendi kafesinde hiç bir şey yapmıyor hatta konuşuyor fakat başka ayna ve sandalye ayağı yansımalı olduğu için ve bizde ayna olduğu için çok sinirleniyor ve parmağımızı uzattığımızda kan çıkartana kadar bizi ısırıyor. Kıvırcık çok sever ve sürekli kafesten çıkartıyoruz.2 gündür konuşmaya başladı fakat daha elime hiç alışamadı. Yaklaştığım an benden kaçıyor. :( Eş alırsam bana alışır mı ? Bazen yuvasına yani kafesine hiç girmiyor yemek yemiyor ve onu kafese sokmak için bayağı bi çaba sarf ediyorum hatta tüm kapıları kapatıp bir odada sıkıştırıyorum. Ancak orada yakınlaşıp yakalayabiliyorum ve kendi sesini kaydettiç (kuş kuş kuş deyişinide) yanıma koyup dinlettiğimde yanıma geliyor kafamıza geliyor. Kuşumu 29 Eylül 2014 tarihinde aldık. Bu bizim 2. kuşumuz. 1. kuşumuz 3 aylık iken vefat etti. ( Babaannem ile aynı gün öldü) Bu yazıyı okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum belki yanlış yerde konu açtım kusura bakmayın.

:confused: :confused:

qmQEP5.jpg
[/url][/IMG]

12aNvA.jpg
[/url][/IMG]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kesinlikle aynayı kaldır yoksa ileride daha da hırçınlaşır.

Erkek çok güzel bir kuş. Cekostavak ele alismasi en kolay kustur ancak biraz büyümüş bence yanına dişi kuş alıp yavrularını eğit bence tabi

Dediğiniz gibi aynayı kaldırdım.Çok fazla dışarı çıkartıyorum acaba hiç dışarı falan çıkartmasam mı ? bana en kolay nasıl alışabilecek. Diğer kuşum 2.5 haftada alıştı. Bir tane amca vardı eminönünde gezinirken amcaya sordum

+ Muhhabbet kuşunuz kaç aylık ?

- Aldığımdan beri 9 ay oldu .

+ Peki konuşuyor mu ?

- Malesef şu ana kadar hiç konuşmadı .

+ Siz mi alıştırmadınız ?

- Hayır kendisi çok sakin ve durgun ilk başta hasta zannettim veterinere götürdüm ve hasta
olmadığını söyledi.Bizden çok uzak daha yanına bile yaklaşamıyorum. Aldığım yere gidip bunun
çözümü var mı ? diye soracağım eğer yoksa geri vereceğim.

+ Bazı kuşlar size alışamaz.Benim kuşum var 4 gün önce vefat etti. (Babaannem'in aynı günde öldü.)
Bana çok alışkındı ama çok tembeldi.Sallabaş geçirdi veteriner travma olduğunu söyledi.Turuncu bir
toz verdi bunu hergün suya 1 prinç tansi kadar koyun dedi.Ben çok üzülmüştüm Veterinere 30 tl
verdim. Arkadaşlarım bana kazık yediğini söyledi.Onada üzülmüştüm.Şimdi ise bir kuş alacağım
beyaz ve yavru alacağım.

- Keşke ölmeseydi çok yazık oldu.Ben bu kuşu bir türlü alıştıramadım. Gerçektende benim aldığım kuş
hiç bana alışmadı acaba bende mi sorun var ? Ama kendisi sinirli ve çok sevimli bir kuş ve çok
heyecanlı ve kıpır kıpır bu yüzden onu seviyorum.Az önce yakalamak için onu yarım saat uğraştım :D

Fotoğraflar :
MP87V7.jpg
[/url][/IMG]

N98PLk.jpg
[/url][/IMG]

04WdrV.jpg
[/url][/IMG]

[url=http://hizliresim.com/Yj80VD]
[/URL]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:07 -->-> Daha önceki mesaj 13:06 --

Bu arada benim kuşum ölsede gidip de geri vermem. Alınan mal geri verilmez diye deil onu seviyorum diye <3 <3 Zeusum :D

Kesinlikle dışarı çıkartın,hiç çıkartmazsanız yazık olur,eziyet edersiniz kuşa, hem dışarı çıktıkça size olan sevgisi ve güveni artar.Daha samimi olursunuz kuşunuzla :) ;)

Yanina bir es alip yavrulari egitrbilirsin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:07 -->-> Daha önceki mesaj 23:06 --

Masallah kusunuza

Ailem daha 1 tanesine bakamıyorsun 2 tanesine hiç bakamazsın birde çocukları olucak ne yapacaksın o zaman ? Daha 2 kere kuş kuş kuş dedi diye hemen eş alma sonra senle konuşmaz konuşmayı öğretemezsin.Kuşun aynasını kaldırdığım için biraz üzgün gözüküyor.

Ailem daha 1 tanesine bakamıyorsun 2 tanesine hiç bakamazsın birde çocukları olucak ne yapacaksın o zaman ? Daha 2 kere kuş kuş kuş dedi diye hemen eş alma sonra senle konuşmaz konuşmayı öğretemezsin.Kuşun aynasını kaldırdığım için biraz üzgün gözüküyor.

Birkaç gün sonra alışır aynanın yokluğuna,hem ayna olmadığı için ilgisini size yöneltir.

Aileniz haklı ;)

Dediğinizi yaptım kardeşlerim ve babama yöneliyor ben ile annemden uzaklaşıyor. Bugün 2. kelimesini söyledi cici kuş :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:50 -->-> Daha önceki mesaj 16:48 --

Birkaç gün sonra alışır aynanın yokluğuna,hem ayna olmadığı için ilgisini size yöneltir.

Aileniz haklı ;)
Başka öneriniz var mı benim için ? alışması için? :):):rolleyes:

Dediğinizi yaptım kardeşlerim ve babama yöneliyor ben ile annemden uzaklaşıyor. Bugün 2. kelimesini söyledi cici kuş :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:50 -->-> Daha önceki mesaj 16:48 --

Başka öneriniz var mı benim için ? alışması için? :):):rolleyes:

İlgilenin,dışarı çıkartın,konuşun yeterli.Bunları yaparsanız size alışacaktır. :)

Bir kuşçunun günlüğü gibi yazıyorsun kardeşim :) Serinin devamı ne zaman ;)

erkek gibi duruyor .

Kusunuz erkek Güle güle besleyin

aynayı kaldırmanızda güzel olmuş size daha çok ilgi gösterir şimdi

Aynayı kaldırdığım için kendine kapandı artık kafesten çıkamaz oldu sonra ben üzüldüm yanlız diye tekrar aynayı koydum çok sevindi. Bugün onunla öpme oyunu oynuyorduk ben onu öpmeye çalışıyordum o beni gagalamaya burnumu gagalıyordu en sonunda benim dudağımı ısırdı peşinden kovaladım sonra yanıma geldi gene öpeyim dedim gene ısırdı gene kovaladı.Gerçekten ayna ile bazen kızışıyor ama içine kapandı yani korkutuyorum korkmuyor. onu kovalıyorum gitmiyor. Aynayı gösterince yanıma geldi parmağımı ısırdı . Aynayı almaya çalıştı.

Ben bu siteye yeni üye oldum ama nasıl kuşumu paylaşacagımı bilemiyorum yardımcı Olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben bu siteye yeni üye oldum ama nasıl kuşumu paylaşacagımı bilemiyorum yardımcı Olurmusunuz

Paylaşmak istediğiniz bilgiye ait konu başlığına tıklayın, açılan sayfada sol üstte yeni konu ekle var oradan yazın, resim eklemek istiyorsanız resim yükleme sitelerine resmini yükleyin verdikleri forum kodunu yazı yazdığımız yere kopyalayın, Lütfen acil çok acil vb, konu başlıkları açmayınız. eğlenceli forumlar

Geri