Karadeniz Pet

Kuşum garip davranıyor

Gökçe2829

Yeni Üye
İyi geceler. Kuşlarımla birbirimize çok alıştık zamanla. Eskiden tek başlarına kafesi örtünce ışığı kapatınca uyuyorlardı. Şimdi sanki birisi kafesin içine elini sokmuş da onları kovalıyormuş gibi korkuyorlar. Yanıma alıyorum. Yatağımın kenarında kafeslerinde sakinleştirip öyle uyutuyorum. Uyuduklarında ışığı kapatıyorum. Her gece böyle yapıyoruz artık. Bu normal bir şey mi ? Karanlıktan mı korkuyorlar anlamadım.

Kafesin yerinde değişiklik, odada veya kafes içi, etrafında yeni bir eşya, dışarıdan gelen yüksek tv sesi ya da başka bir ses sebep olmuş olabilir. Gece lambası alıp loş ışıkta uyutabilirsiniz. Zamanla tekrar karanlıkta uyumaya alıştırırsınız.

O baanada oluyor dostum ben ondan dolayı ortmuyorum sadece ışığı kapatıp ısıyı ayarlıyorum saat 12 yani uyuduklari zamanda ortmuyorum

Kuşlar karanlık ve sessiz ortamda uyumalılar ve de üstünü örterken bir noktada açıklık olmalıki nefes alabilsinler ve sabah olduğunda günün aydınlandığını fark edebilsinler.

Kafesin yerinde değişiklik, odada veya kafes içi, etrafında yeni bir eşya, dışarıdan gelen yüksek tv sesi ya da başka bir ses sebep olmuş olabilir. Gece lambası alıp loş ışıkta uyutabilirsiniz. Zamanla tekrar karanlıkta uyumaya alıştırırsınız.
Teşekkürler

Geri