Karadeniz Pet

Kuşum gece vakti yere yumurtladi

Ertugrul17

Yeni Üye
Az önce kuşuma baktım ilk yumurtasiydi ve yere yumurtlamisti büyük bir yuvaligi ve yuvaliga sürekli girmesine rağmen.
Işık kapalıydı bulunduğu odada.
Yumurtayı silip yuvaliga talaşlarin ortasına koydum.
Işığı açık bırakıp başında bekledim girdi yumurtayı gözlemledi ve geri çıktı yuvadan.
2. yumurtasinda ışığı açık bırakırsam yuvaya yumurtlar mi ve üzerine yatar mı bilgisi olan lütfen cevaplasın uyuyamıyorum.
yumurtada çatlak veya kırık yoktu.

Kafesi loş ışıklı bir led ile kaplıyabilirsin.

Gece lambası varsa açık kalsın, 1.yumurtada yatmayabilir bazı kuşlar 2 de 3 te yatıyorlar
1.yi yere yumurtlamis olması sıkıntı yaratır mi ben yuvanın içine koydum yumurtayı yumurtlamadan kısa bir süre sonra dişi kuş girdi inceledi bir şey yapmadı yumurtaya yani 2. için gerekli ışığı saglarsam yuvaya yumurtlar mi ve yapmam gereken başka bir şey var mı

1.yi yere yumurtlamis olması sıkıntı yaratır mi ben yuvanın içine koydum yumurtayı yumurtlamadan kısa bir süre sonra dişi kuş girdi inceledi bir şey yapmadı yumurtaya yani 2. için gerekli ışığı saglarsam yuvaya yumurtlar mi ve yapmam gereken başka bir şey var mı
Sorun olmaz yumurta kırılmamış zaten, annede yumurtanın yuvada olduğunu biliyor, gece lambası imkanı sağlarsınız yuvaya yumurtlayacaktır diye tahmin ediyorum

Benimki de elime yumurtladi yuvaya koydum yattı üstüne çıkmıyor yuvadan artık sağlıklı kuluçkalar size de

Kuşum az önce yumurtayı kırdı.
Akşam diğer yumurta geliyor umarım onu da kırmaz ama elimden geldiğince yuvada yapmasını sağlamaya calisacam.