Karadeniz Pet

Kuşum halsiz, kanatları açık, ishal,ayakta zor duruyor.

Lawliet0

Yeni Üye
Merhaba akşam iyi olan kuşum sabah kalktığımda çok halsiz, kanatları sonuna kadar açık sıcak olmadığı halde ve ayakta bile zor duruyor. Dışarı çıkardığımda koltuğun üstünde kendini direk bıraktı. Ayakları yukarda olacak şekilde yaptırsam bile dönecek gücü yok. Yardımcı olabilir misiniz.

Buradaki yorumlar yetersiz kalır. Kuş hiç iyi değil. Acil müdahale gerekiyor.

Neyi açıklayabilirim. Yapacakları multivitamin probiyotik temin etmesi siringayla mama yapması. Aciklayacaklarim bunlar. Kuş bunlarla ne kadar iyilesebilir. Baksanıza kuş kafes tabanina inmiş yaşam mucadelesi veriyor. Ne yapsın sahibi nasıl bir aciklama 🙂 ölmesine göz mü yumsun. En azından üniversitelerin veterinerlik fakültelerine götürebilir.

merhaba, kuş biraz daha iyileşti kanatları eskisi gibi değil ve artık kafesin yukarısında duruyor. su içiyor fakat yem yiyemiyor ve hâla halsizlik var. salatalık verdim,yemi ezdim verdim,şırınga maması yaptım hiçbirini yemedi şırınga ile yedirmeyi de bilmiyorum geri tükürüyor ağzına verince. ayetten kekik çayı içirdim şekerli su içirdim sirkeli su içirdim hepsini içti. ninternetten şırıngayla yemek yedirme videolarına baktım ama çok fazla sokuyorlar şırıngayı zarar görmesinden korkuyorum. veterinere götürmek isterdim fakat turistik yerde yaşıyorum 750tl istiyorlarmış ve ailem izin vermiyor. kuşa nasıl mama yedirebilirim? internetten baktım kuşlar 24 saat aç kalabilirmiş. yardım edebilir misiniz? elimde kuşlara özel olan şırınga iğnesi yok...

bir de çok kısık sesle 1-2 saniye cik diyor acı mı çekiyor acaba😞

Sekerli su sirkeli su bunlar kuşlar için zararlı şeyler 😕 iyice haşlanmış yumurta sarısı mısır unu ve suyu muhallebi kıvamına getirin. Aparat yoksa siringayla besleme yapın. Çok yoğun kıvamı olmasın ama siringaya çekme açısından ayarlayin onu. YouTube de örnekleri var soluk borusuna kaçmasın dikkat edin. Veterinerin 750 alması mümkün değil. Veteriner hekimler odasının belirlediği bir fiyat var 200 veya 300 lira olması lazım onun üstünde fiyat belirledi mi ceza yer. Bence Kuşcağız can cekisiyor. Kanatlı uzman şart.

Benim kısımda bı ara böyle oldu patates püresi yaptım gagasina sürdüm baya öyle olunca az da olsa yiyor birde sirkeli su verdim 1 2 güne ishali kurudu kendine geldi ayrıca o yanımdayken sürekli konustum onla okşadım bence onunda etkisi oldu bence mutlaka konuşun ve bakın kusma hareketi ve ishal var mı

Benim kısımda bı ara böyle oldu patates püresi yaptım gagasina sürdüm baya öyle olunca az da olsa yiyor birde sirkeli su verdim 1 2 güne ishali kurudu kendine geldi ayrıca o yanımdayken sürekli konustum onla okşadım bence onunda etkisi oldu bence mutlaka konuşun ve bakın kusma hareketi ve ishal var mı
ishal var ama kusma hiç görmedim yemek yemiyor şırıngayla denedim ama gagasını açmıyor açmayı başarsam bile tükürüyor yarın patates deneyeceğim teşekkürler

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun.

Dışkıları ne durumda? Nefes alışverişi nasıl? Ağırlığından azalma oldu mu? Yem yeme ve su içme durumu nasıl?

Eğer yem yemiyorsa elle besleme yapmanız gerekiyor. YouTbe da videolar var ama şırınga ile olmaz, şırınganın ucuza takılan metal aparat lazım ve çok büyük dikkat lazım. Gagadan içeri 2 yol var birisi kursak diğeri akciğer. Allah korusun akciğere mamayı basarsanız ölür. Videolardan izleyin kesin. Kanatlılardan anlayan veterinere götürme imkanınız varsa götürün ama götürene kadar daha çok zayıflamaması için ve daha kötü olmaması için beslemeniz gerekiyor.

Geri