petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum halsiz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve kinomiya tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. kinomiya
    Gizli

kinomiya Guest

Merhaba muhabbet kuşum 9 gündür sesi kısık ve sürekli yoğun şekilde uyuyo tülerini kabartıyor iştahı yerinde fakat kafesten ne zaman çıksa hemen geri dönüyor ve ayakta durduğunda titremesi var. 8 gün önce veterinere götürdüm kuşuma antibiyotik toz verdi bende onu suyuna kattım fakat B vitamini takviyesine 3 gün önce başladım antibiyotiği kestim sizce bu veterinere bir daha götüreyimi suyunu içiyor fakat çok sık takip etmedim sizce antibiyotiğe devam ediyimi yoksa aşağıda verdiğim ilaçlarımı kullansam ?
    Yada hepsini bırakıp burda forumda anlatılan tedaviyimi uygulasam ?
    Babam kuşçudan şöyle bir ilaç almış

Aviastim
    Avimet K

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    ishal söz konusumu kuşunuzda üşütmüşte olabilir hava akımı olan bir yerde veya zemine yakınmı duruyuor ? resim koyarsanız daha iyi olur

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    verilen ilaçlara bakılırsa soğuk algınlığı astım teşhisi konmuş CEM CANER in dediği gibi hava akımı olmayan ve sıcak bir yerde tutulmalı

4. kinomiya
    Gizli

kinomiya Guest

Tek ayak üstünde uyuyor çoğu zaman kafasını arkaya atmadan birde titreme var sürekli azını oynatıyor uyurken esniyor çok yemek yiyor arada düşücek gibi oluyor bitkin bu başka fotosu diğerlerini atıcam.ishal göremedim ama dışkısı koyu çıkıyor normalmi ?
    Karar veremedim şimdi kuşçu astım ilacını verdi ama görmeden teşhis yaptı yani söylenen belirtilere göre sizce sonbirkez veteriner baksınmı yoksa direkt kuşçunun verdiği bu ilaçlaramı başlayım 2 gün önce veterinerin verdiği antibiyotiği kestim çünkü 7 günü geçti bu süre zarfında hep suyunu değiştirdim şuan B vitamine ağırlık verdim yarın ilk işim ne yapmak olsun o yazdığım antibiyotiyi vereyimi ?
    [​IMG][​IMG]

#4 kinomiya, 30 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 30 Ocak 2015
  5. tuğra şanlı

tuğra şanlı New Member

Beğenileri:
    0
    ölmesi yakındır başınız sağolsun

6. kinomiya
    Gizli

kinomiya Guest

Ben o kadar umutsuz değilim kuşçunun verdiği antibiyotikleri vericem veterinerinki pek etkili olmadı yada ben az koydum.

7. ali.pasaoglu

Beğenileri:
    0
    Nasıl bir teşhis koydunuz acaba? Ayrıca ölmeden başınız sağolsun denir mi bir canlı için?

8. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    Geçmiş Olsun Umarım Kuşunuz Eski Haline Kavuşur.

9. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    soğuk almış gibi duruyo ama astım teşhisi koymuşlar anlayamadım. Veterinere götürün bence ayrıca ölcek die bir şeyde yok canınızı sıkmayın siz umudu kesmemişsiniz başkaları düşünüyo kuşunuzun ölüceğini...Çok yazık.. Neyse siz bencede bi veterinere götürün. Onu götürene ve tam teşhis konana kadar suyuna 2-3 damla limon damlatın bence

10. ali.pasaoglu

Beğenileri:
    0
    Bütün kuşlar hasta olabilir ve iyileşebilir bence de...Hasta olan bir yakınınızın evine gidip, "şimdiden başınız sağolsun, hasta ölecek haberiniz olsun" demek gibi bir şey yazmışlar...

11. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    Aynen Öyle :)

12. kinomiya
    Gizli

kinomiya Guest

Veterinere götürdüm tekrar baktı ishal yok dedi suyunu içtiğinden emin değilim diye şırınga verdi 3-4 gün ilaç+vitaminli sudan şırıngayla vericem 8 gün oldu çünkü onlarda emin olalım iyice dedi.

Bide vitaminini tam 3 gündür adam akıllı alıyor bunun tesiri var hayır soğuk su içmekten olmazmı halen aklım ermiyor odanın en ucunda hatta mobilyanın yanında duruyor rüzgar alması 5% olması gerek.

Astım olayı tamamen kuşçunun bakmadan koyduğu teşhis yani birşeyi yok bizimkiler ilaç istemiş kuşçuda astım ilaci vb vermiş ben onları vermedim zaten.
    2 gün sonra gelişmeleri yazaım belkide adam akıllı yeni ilaci aldı.

#12 kinomiya, 30 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 30 Ocak 2015
  13. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Evet gerçekten böyle düşünceler olduğu sürece kanser tedavisi bulunamaması doğal

14. alp yıldırım
    Gizli

Ne kadar kötü bi kullanımdır o öyle. Başınız sağolsun nedir ya. Böyle şeyler yapmayın gerçekten çok gereksiz cümle kirliliği yapıyosunuz siz

15. kinomiya
    Gizli

kinomiya Guest

biraz hareketlendi zaten:) direkt şırıngayla vermem etkisini gösterdi.
    Titreme biraz kalktı yemek zaten yiyodu dışarı çıkmak istiyo ses kısıklığı gitti :rolleyes: antibiyotiği kesiyorum ama bugün veterinere göstericem yinede devam derse edicem.
    Düzeltme yaptım.

#15 kinomiya, 1 Şubat 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 1 Şubat 2015
  16. nurileflef
    Gizli

sonucu yazın...merak ettim bende

17. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    iyileşir inşallah eski sağlığına kavuşacak :)

18. kinomiya
    Gizli

kinomiya Guest

Kuşum hemen hemen iyileşti veteriner ilaçlara tepki verdiğini artık getirmemem gerektiğini söyledi tekrardan hastalanmasın diye.[​IMG]

#18 kinomiya, 4 Şubat 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2015
  19. sezerkara55
    Gizli

güzel konu sağol

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:47 -->-> Daha önceki mesaj 11:34 --

güzel konudur

Sayfayı Paylaş