Karadeniz Pet

kuşum hasta mı ?

• Konbuyu başlatan numenor111
  • Başlangıç tarihi
N

numenor111

Guest
arkadaşlar kuşum henüz çok yavru daha doğru uçamıyor bile yeni aldım. uçarken sağa sola çarpıyor henüz çok yavru. şöle bi sorunum var. kuşumun poposu inanılmaz pis. yani hem kakası birikiyor hemde yolunmuş gibi resmen çıplak durumda. hasta mı dır nedir yardımcı olun lütfen ?

birde resim eklerseniz çok iyi olur kimse görmeden net bişey diyemiyor

KPvGZ5.jpg

buyrun resim..

Alkol.Veya Oksijenli Su Varsa Dezenfekte Et Derim ..
O Yolunmus Gibi Görünen Kısım Çıkacaktır Muhtemelen Kötü Şartlar Altında Onlarca Kuşun Yaşadığı Bir Kafesten Geldiği İçindir ..

Uçma Konusuna Gelince Düşe Kalka Öğrenecektir Ama Yeni Geldiği İçin Bir Müddet Kafesinde Kalsin 5 6 Gün .. Sonra Uçurursun

Alkol.Veya Oksijenli Su Varsa Dezenfekte Et Derim ..
O Yolunmus Gibi Görünen Kısım Çıkacaktır Muhtemelen Kötü Şartlar Altında Onlarca Kuşun Yaşadığı Bir Kafesten Geldiği İçindir ..

Uçma Konusuna Gelince Düşe Kalka Öğrenecektir Ama Yeni Geldiği İçin Bir Müddet Kafesinde Kalsin 5 6 Gün .. Sonra Uçurursun

aynen hocam bi sürü kuşun olduğu kafesten geldi. hasta deildir dimi korkum hasta falan olmasından ? alkol falan zarar vermesin bi şey olurmu temizlersem kuşuma yoksa kendi temizlenirmi zamanla ? önemli olan hasta olmaması. bu birikme nedendir ? yavru olduğu içinde olabilirmi?

Şimdi Sen Temizlemezsen Yeni Ettiği Dışkı Yine Oraya Buraya Takılıp Birikme Yapacak
Alkol Falan Sürmek İstemiyorsan Kurumasını Bekleyip Makasla Kesebilirsin Biriken Yerlerini ..

Kuşun Yeni Geldiği İçin Sessiz Sakin Ötmez Ve Yem Yemiyebilir Bunlar Normaldir
Sen Normal Düz Bir Resmini Çekip Eklersen Daha Sağlıklı Karar Verebilirim ..

Çok özür dileyerek araya giriyorum fakat "alkol" bir kimyasal. Bilmiyorum daha önce denediniz mi ama ben alkolün, kuşun derisine değdiğinde pek de hoş sonuçlar vereceğini düşünmüyorum. Ben konuyu açan arkadaşıma 2 ya da 3 gün önce bazı tavsiyelerde bulunmuştum hatırlarsa. Tekrar söylüyorum kuşun sindirim problemi var ve bu yüzden de dışkısı poposuna yapışıyor. Oraların yoluk olmasının sebebi de hayvancağız kuruyan dışkısını temizlerken tüylerini de beraberinde çekip alıyor. Temiz ve ıslak bir bez ya da peçeteyle poposunda biriken dışkıları düzenli olarak temizlemeniz gerekiyor. Bunun dışında sindiriminin düzene girmesi için kuş kumu vermeniz gerekir, ayrıca kullandığınız yemi değiştirmeniz gerekiyor olabilir.

Şimdi Sen Temizlemezsen Yeni Ettiği Dışkı Yine Oraya Buraya Takılıp Birikme Yapacak
Alkol Falan Sürmek İstemiyorsan Kurumasını Bekleyip Makasla Kesebilirsin Biriken Yerlerini ..

Kuşun Yeni Geldiği İçin Sessiz Sakin Ötmez Ve Yem Yemiyebilir Bunlar Normaldir
Sen Normal Düz Bir Resmini Çekip Eklersen Daha Sağlıklı Karar Verebilirim ..

x9vr99.jpg

eonNzq.jpg

buyrun hocam .. bide yaş ve cinsiyet tahmininizi alabilirmiyim?

alkol kimyasal değil cok iyi bir çözücüdür cilde zararı yoktur aklının alıp alamadıgı her türlü üründe bulunur suyla çözemiyorsan alkol candır kusun ishali yoksa popoyu birkere temizlerseniz hayvan biraz rahat eder ishal varsa önce onu çözmelisiniz

alkol kimyasal değil cok iyi bir çözücüdür cilde zararı yoktur aklının alıp alamadıgı her türlü üründe bulunur suyla çözemiyorsan alkol candır kusun ishali yoksa popoyu birkere temizlerseniz hayvan biraz rahat eder ishal varsa önce onu çözmelisiniz

Evet Sadece Kanlı Yaralanmalara Uygulanmaz ..

Kuşunuz Tahminimce Erkek Ve 2 Aylık

Herhangi Bir Kabarma Kanatlarda Düşme Yok Zaten Hastalık Falanda Yok
Sen Üstteki Arkadaşın Dediği Gibi Yem Ve Kuma Önem Ver ..

Peki, alkol kimyasal bir bileşim değil de nedir sizce?
Bunun dışında merakımdan soruyorum, hiçbir kuşun vücuduna alkol sürdünüz mü daha önce?

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. kuş kumu koydum ancak onu şuana kadar kullandığını hiç görmedim o yüzden kendim mi vermeliyim ne yapmalıyım bu konuda ? bi de arkadaşlar kimi erkek kimi dişi diyo kafam iyice karıştı ? bende erkek diye aldım ama _?

Peki, alkol kimyasal bir bileşim değil de nedir sizce?
Bunun dışında merakımdan soruyorum, hiçbir kuşun vücuduna alkol sürdünüz mü daha önce?

alkol alkoldür suda kimyasıldır o zaman sürmedim ben elimle temzlerdim ama silinebilri arkadas dezenfekte etmek için demiş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:54 -->-> Daha önceki mesaj 23:54 --

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. kuş kumu koydum ancak onu şuana kadar kullandığını hiç görmedim o yüzden kendim mi vermeliyim ne yapmalıyım bu konuda ? bi de arkadaşlar kimi erkek kimi dişi diyo kafam iyice karıştı ? bende erkek diye aldım ama _?

yemiyorsa yeminede 1 kasık karsıtırın

flash yüzünden belli etmiyor kardesım flashsız cek

Arkadaşımız alkol için çok iyi bir çözücü demiş. Tavsiyem önce kendi kuşlarında bir denesin alkolü, daha sonra konuşalım burada. Ne demek yani şimdi? saf metil alkolden bahsediyorsunuz ve üstelik çok iyi bir çözücü diyorsunuz. Farkındaysanız endüstriyel alanda, temizlik malzemelerinde, parfüm, kolonya üretiminde kullanılan bir kimyasaldan bahsediyoruz.
Yorum yapmış olmak için yorum yapmaya devam ettiğimiz müddetçe burada bir çok kuşun ölümüne neden olabiliriz.
Konuyu açan beyefendi isminizi bilmiyorum, hitap şekli de sorun oluyor böyle olunca. Kuşunuzu öldürmek istiyorsanız alkolle vücudunu iyice temizleyin. Kökten çözmüş olursunuz problemi.
Kuş kumunu yeminin içine katın, yemle beraber farkında olmadan yer. Ayrıca suyuna vitamin ve 2-3 günde bir olmak üzere avidiare katın.

Ben Ayaklarına Periyodik Olarak Haftada Bir Sprey Olarak Sıkıyorum Ve Tüm Kafes Ve Ekipmanlarına ...
Mantar Mikrobik Hastalıklara Karşı Engellemek İçin ...
Kalkıpta Kuşa Alkol Dökmedim ... Arkadaşada Bir Pamuk Yardımıyla Silmesini Tavsiye Ettim Sadece
Abartmanın Manası Yok Konu Tartışmaya Kapansın Bence Tecrübe Etmeden Öneri Yapmamız Zaten Saçma
Kendim Denedimki Örnek Verebiliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel kardeşim, ben de tartışma meraklısı değilim zaten. Ama basit, ufacık bir sorunu büyütüp, bir hayvanın geri dönülemeyecek bir noktaya gelmesine de benim gönlüm razı olmaz. Sen belki kuşunun ayaklarına haftada bir kez temizlik için bu alkolü sıkıyor olabilirsin. Bir şey olmuyor da olabilir şimdilik. Kuşun ayağına sprey olarak uygulamakla, tutup hayvanın popo kısmını alkolle temizlemek aynı şey mi? O alkolün kuşun anüs kısmında ya da bağırsaklarına ulaşması durumunda ne gibi tahribatlara yol açacağını biliyor muyuz? Bilmiyoruz. Bir diğer arkadaşım da çok iyi bir çözücü demiş, kimyasal değil demiş. Tebrik ediyorum onu da. Arkadaş kuşun üzerinden pas çözmeyecek.

Arkadaşımız alkol için çok iyi bir çözücü demiş. Tavsiyem önce kendi kuşlarında bir denesin alkolü, daha sonra konuşalım burada. Ne demek yani şimdi? saf metil alkolden bahsediyorsunuz ve üstelik çok iyi bir çözücü diyorsunuz. Farkındaysanız endüstriyel alanda, temizlik malzemelerinde, parfüm, kolonya üretiminde kullanılan bir kimyasaldan bahsediyoruz.
Yorum yapmış olmak için yorum yapmaya devam ettiğimiz müddetçe burada bir çok kuşun ölümüne neden olabiliriz.
Konuyu açan beyefendi isminizi bilmiyorum, hitap şekli de sorun oluyor böyle olunca. Kuşunuzu öldürmek istiyorsanız alkolle vücudunu iyice temizleyin. Kökten çözmüş olursunuz problemi.
Kuş kumunu yeminin içine katın, yemle beraber farkında olmadan yer. Ayrıca suyuna vitamin ve 2-3 günde bir olmak üzere avidiare katın.

etil alkol efendim sizin içtiğiniz bütün ilaçlardada mevcuttur yiyecekelrdede sadece temizlik ürünlerinde bulunmaz ayrıca dezenfekte etmesi amacıyla alkollü su denmiş saf alkol hiç yazmıyor konuda tartısma foruma yakısmyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:19 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

ayrıca bende savunmadım arkadas yazmıs dezenfektan diye

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast.../ecza-dolabinda-bulunmasi-gerekenler-105.html

etil alkol efendim sizin içtiğiniz bütün ilaçlardada mevcuttur yiyecekelrdede sadece temizlik ürünlerinde bulunmaz ayrıca dezenfekte etmesi amacıyla alkollü su denmiş saf alkol hiç yazmıyor konuda tartısma foruma yakısmyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:19 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

ayrıca bende savunmadım arkadas yazmıs dezenfektan diye
Ben tartışma meraklısı değilim beyefendi. Herkes hayvanına istediği şeyi uygulamakta özgürdür. Sonradan "kuşum neden böyle oldu?" diye konu açılınca üzülüyoruz ama işte. Yoksa beni elbette ilgilendirmez, isteyen vücuduna spreyle sıkar, isteyen direk içirir.
Ayrıca iyi okuyun
"Alkol.Veya Oksijenli Su Varsa Dezenfekte Et Derim .."
denmiş. Alkollü su denmemiş.
Hayırlı geceler diliyorum.

Geri