Karadeniz Pet

Kuşum hasta mı?

• Konbuyu başlatan sercanhcoban
  • Başlangıç tarihi
S

sercanhcoban

Guest
Arkadaşlar merhaba;
dün kuşum çok kaşınıyordu, kaşıntı bana da geçti biraz araştırdım internetten tüy tozu ve dökülen tüyler sebep olur, kuşunuzun yıkanmasını sağlayın gibi birşeyler okudum. Sonra bu sabah kafesin altını çıkarttım, ılık sıcaklıkta bir su ile kafesin üstüne fıskıye ile su tuttum kuşumda altında girdi çıktı, birazda ben üstüne getirdim. Sonra kuruladım, üşür falan diye güneş gören bi odada beklettim, sonra içim el vermedi elime aldım havluyla kuruttum sonra ellerimin arasında tuttum ısınsın diye. Nitekim kurudu... Oyunlar oynadık, baya bi dolandı odada... Fakat birşey dikkatimi çekti (bu arada kaşıntı inanılmaz azaldı) kuşum kafese girince hep alta iniyor, kazma hareketi falan yapıyor ama dinlenirken de kafesin altında hep... Uyku hali var. Fakat yanına gidince cik cik cik ortalığı yıkıyor beni dışarı çıkart diye, deli gibi oradan oraya vuruyor kendini yani uyku halleri dışında halsizlik yok, çıkarıyorum kafesten seviyorum okşuyorum, meraklı meraklı geziniyor, sonra elime geliyor uyuyor yine. Ama forumdan okuduklarımdan aklımda kalan kuş kafesin altında geziniyor, tünekte durmuyorsa sıkıntı vardır...

Kuşum 3-4 aylık, erkek.... Tüylerde kabarma uyku halindeyken ve dinlenirken oluyor ama dağınık bir kabarma değil.

Geri