Karadeniz Pet

Kuşum hasta mı ?

• Konbuyu başlatan İsmail BAL
  • Başlangıç tarihi
İ

İsmail BAL

Guest
Arkadaşlar merhaba

erkek kuşum sürekli uyur vaziyette tüylerini kabartıp kafasını arkaya doğru çeviriyor ve öylece duruyor. bir kaç gündür bu şekilde. resimleri aşağı da acaba bir rahatsızlığı olabilir mi?

tcd6d.jpg
[/url][/IMG]

tcd7g.jpg
[/url][/IMG]

tcd8d.jpg
[/url][/IMG]

kuşunuz hasta ancak dış resimlerini de paylaşırsanız daha sağlıklı olur

iş yerinde olduğu için dışarı çıkaramıyorum çok sık. Peki ne yapmam gerekli ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuşda göz kısıklığı kabarma iştahsızlık ve de dışkıda bir anormallik varsa,karantinaya alıp ayrı bir kafeste,veterinerlerde satılan vitaform uygulanabilir..3.gün kendini toparlaması lazım 5 gün toplamda uyguladıgımız zaman bu ılacı gececektır..eger kı bu konuda bılgı almak ıstersenız bana ozelden yazabılırsınız gecmıs olsun

Kuşunuzun dışkısını incelediniz mi? İshal olabilir, hava akımında kalıp üşütmüş olabilir. Kuşunuzu öncelikle sıcak yerde muhafaza ediniz. Çok hassaslar böyle hastalıklara çoğu dayanamıyor. Tedaviye başlamanızı öneririm.

ishal değil yemesi d gayet normal gözünde falan bir şişlik kısıklık yok yanına yaklaşınca düzeltiyor kendini ve hareketli bir hal alıyor

ishal değil yemesi d gayet normal gözünde falan bir şişlik kısıklık yok yanına yaklaşınca düzeltiyor kendini ve hareketli bir hal alıyor

O zaman siz vitamin kullanın. Avi-vit, vitaform, süpervit iyi olanlarıdır. İçlerinden birini kullanabilirsiniz. Ayrıca ayrı bir suluğa 10 damla kadar limon sıkın ve kuşunuzu sıcak tutun.

yerli diye biliyorum eğer yanlış bilgi verilmedi ise aldığım yerden.

vitaminlere başlayacağım hemen. İlginize çok teşekkürler umarım en kısa sürede çözülür.

rica ederim..eğer ki titreme tünekte duramama durumları olursa vakit kaybetmeden bir veterinere danış derim,vitaform alma bahanesiyle derdini de anlatırsın 12 lira gibi birşey zaten yardımcı olurlar..tekrar geçmiş olsun

Geri