Karadeniz Pet

Kuşum hasta

Sezer FINDIK

Meraklı Üye
Kuşum ishal oldu ve tüyleri kabarık,titriyor, halsiz sürekli uyuyor sürekli yaptığı şey yemek ye su iç uyu ilaç tedavisinde 5. Günü.. Avidiare ilacı kullanıyorum ve petshopa gideceğim ve aspur alıp yemlerini değiştireceğim bunları yaptıktan sonra benim beklemekten başka yapabileceğim bir şey var mı ..? Birde tüylerinin altındaki derisi kırmızı oda ishalden dolayı bir yan etki mi ?

Uzun süren ishal durumlarında mikrobik rahatsızlık olabilir.
Uzman birinden yardım almalısın.

İyi Günler;

Öncelikle geçmiş olsun, sorununuz hakkında bir fotoğraf ekleyebilir misiniz, bu sayede size daha iyi yardımcı olabiliriz...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

1YEbb5.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

İyi Günler;

Öncelikle geçmiş olsun, sorununuz hakkında bir fotoğraf ekleyebilir misiniz, bu sayede size daha iyi yardımcı olabiliriz...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

5 gündür böyle malesef..

1YEbb5.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

5 gündür böyle malesef..
Siz vitamin ve aspur verin. Varsa bildiğiniz kanatlılardan anlayan veterinere götürün. Allah yardımcınız olsun. İnşallah düzelir.

Siz vitamin ve aspur verin. Varsa bildiğiniz kanatlılardan anlayan veterinere götürün. Allah yardımcınız olsun. İnşallah düzelir.

Suyuna avidiare koyuyorum sürekli birde multi vitamini var ondan damlatsam suyuna herhangi bir kötü şey olur mu zehirlenme felan ?

Hasta olduğu belli Sezer bey, ilacını mamasını suyunu ve yemini düzenlice vermekten başka çaremiz yok maalesef, bekleyeceğiz... :(

Suyuna avidiare koyuyorum sürekli birde multi vitamini var ondan damlatsam suyuna herhangi bir kötü şey olur mu zehirlenme felan ?
Artık düzelmesi için her şeyi deneyin. Zaten düzelmezse maalesef çok uzun süre yaşamaz. O yüzden faydalı olabilecek her şeyi deneyin.

Nane çok iyi olmaz ama yesin bakalım bir kereden bir şey olmaz, petshopta bir bakın bakalım karnaval yem var mı varsa alın genellikle çuvalla alırlar paketlerler, onu yemesi kolay olur sadece darı oluyor, azda olsa yemesine sevindim, inşaallah en kısa zamanda düzelir...

Son düzenleme:
Nane çok iyi olmaz ama yesin bakalım bir kereden bir şey olmaz, petshopta bir bakın bakalım karnaval yem var mı varsa alın genellikle çuvalla alırlar paketlerler, onu yemesi kolay olur sadece darı oluyor, azda olsa yemesine sevindim, inşaallah en kısa zamanda düzelir...

Yok yok normalde de yemek yiyor ve su içiyor ama sürekli uyuyor

Hmm o zaman yiyebildiği her şeyi verin mutlu edin en kısa zamanda düzelir inşaallah

Yok ne uçurması. Siz yemini suyunu eksik etmeyin. Kuş nasıl istiyorsa o şekilde kalsın. Vitamin yerine de suyuna bir kaç damla elma sirkesi ekleyin iç parazit riskine karşı.

Arada açılması için bir veya iki kez fena olmaz tabi hastayken uçabiliyorsa, oda hayvan uçsun hakkı var, oyun oynayın ufak ufak

Son düzenleme:
Kesinlikle uçurma bir ikincisi sıcak yerde dursun bir sure son olarak da veteriner abi kesinlikle 20 TL alıyorlar can sonucta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:37 -->-> Daha önceki mesaj 01:36 --

Uçurma demenin sebebi su anda kus yediklerini hemen çıkardığı için yediklerinden çok az enerji alır ve kalan enerjisini de oraya harcatma

Kesinlikle uçurma bir ikincisi sıcak yerde dursun bir sure son olarak da veteriner abi kesinlikle 20 TL alıyorlar can sonucta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:37 -->-> Daha önceki mesaj 01:36 --

Uçurma demenin sebebi su anda kus yediklerini hemen çıkardığı için yediklerinden çok az enerji alır ve kalan enerjisini de oraya harcatma

Mubişim 2 gündür yanımda değil aldığım yerde tedavi oluyor arkadaşlarıda var ayrılırken arkamdan baktı.. Halsizdi arkadaşlarını duyunca canlandı yarın sabah göreceğîz aldığım yerde tedavi görüyor çok özledim...

Ercefuryl diye ilaç var şurup şeklinde onu al ağzına sabah akşam 1 damla damlat 2 gün boyunca suyunada çay kaşığı kadar katıp karıştır ver bakalım bendeki kuşta ishaldi tabi senin kuş kadar değil ama ishali düzelmişti dene bakalım fayası olur inşallah.

gecmiş olsun yeşillik yemesi ishalini artdırmazmı ? inşallah iyileşir . hayırlı haberlerini bekliyoruz

Mubişim 2 gündür yanımda değil aldığım yerde tedavi oluyor arkadaşlarıda var ayrılırken arkamdan baktı.. Halsizdi arkadaşlarını duyunca canlandı yarın sabah göreceğîz aldığım yerde tedavi görüyor çok özledim...

Insallah sihhatine bir an once kavusur, guzel haberlerini bekliyoruz...

Geri