Karadeniz Pet

Kuşum heryeri kemiriyor

Oğuz Yalçın

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar

1.5 aylık kuşum hiç farketmeksizin heryeri kemiriyor.Koltuk örtüsünü,duvarları,örtüleri,kapının kenarını heryeri kemiriyor.Korkuyorum o iplikler falan boğazını takılcak yada kemirdiği şeyler zarar vericek diye.Kafesinde gaga taşı diye aldığım ufak dikdörtgen taşta var.Ama hiç onu kemirdiğini görmedim :) mürekkep balığı kemiği almayı düşünüyorum.Nasıl geçer bu huyu neden böyle yapar ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kuş vücudunun alamadığı vitamini etraftan alamaya çalışıyordur gaga taşı mürekkep balığı kemiğinide farketmediği içindir heralde zamanla başlar yemeye muhabbet kuşları kemirgendir :D

Benim kuşda öyle tül perde bornoz falan kemirmeyi çok seviyor hatta önce kemiriyor sonra sürtünüyor :D :D

Manyakmıdır nedir yahu.hayvan çılgın atıyo.Kafeste tutmayı sevmiyorum hep dışarda olsun istiyorum ama gel gör kemirmekten bizi gözü görmüyor bişey olcak diye korkuyorum :D

Gaga taşının kaliteli olmasına dikkat edin sadece alçıdan yapılanlar var bunlar yarardan çok zarar verir kuşunuza . Gagası kaşındığı için yapıyor bunları elbette vitaminlerini ihmal etmeyin zamanla geçer sorun yok :)

Geri