Karadeniz Pet

kuşum isalmi yardım.

Mesut yılmaz

Meraklı Üye
Merhaba,
Abilerim ablalarım kardeşlerim.
Kuşum çok hareketli cok cana yakın yalnız dışkısı bana biraz tuhaf geldi resimi aşağıda paylaşıyorum her hangi bir halsizligi veya kabarması hiç biseyi yok dışkısı su şeklinde sorunu nedir acaba,

EVAJ4B.jpg

Evet kardeşim ishal. Eğer yeşillik, meyve falan veriyorsan, vermeyi bırak. Aspur vermeye başla. Geçmiş olsun.

peki nasıl geçer ne alayım diğer kuşlarımda hic karşılaşmadım.

Haşlanmış patates veya pirinci haşladıktan sonra suyunu ve posasını verebilirsin. Geçmiş olsun.

peki nasıl geçer ne alayım diğer kuşlarımda hic karşılaşmadım.
Suyuna limon ya da portakal suyu damlatabilirsiniz. Yine Avisol vitamin uygula. Damla damlattığınız suyu iki günde bir yenilemeyi unutma. Kafesine patates haşlaması ve pirinç lapası koy. Vitakraft kuş kömürü yemliğine koyabilir ya da bir yemlik yeme bir çay kaşığı karıştırabilirsin. Kuş kömürü eskiden daha çok kullanılırdı. Günümüzde pek önerilmemektedir. Bunu da unutma. Suyuna çok az miktarda tuz ve şeker katabilirsin. Suyuna bebe aspirini veya bir mercimek büyüklüğünde Cipro tb atarak ishali iyileştirenler de mevcuttur. Yeterli sanırsam

Son düzenleme:
Kanlı ishal bu.. Benimkiside normal ishaldi ama 2 hafta boyunca kuşumu geçiştirdiler petshopda ishal satmış şuan tedavi oluyor.. Sen biran önce bu anormalliğin önüne geç ilerlemesin hastalık.. Geçmiş olsun..

Kanlı ishal bu.. Benimkiside normal ishaldi ama 2 hafta boyunca kuşumu geçiştirdiler petshopda ishal satmış şuan tedavi oluyor.. Sen biran önce bu anormalliğin önüne geç ilerlemesin hastalık.. Geçmiş olsun..
Sezer kardeşim kırmızılık gazetenin kırmızı yazılı mürekkebi. Kanlı ishal falan değil. Gereksiz panik yaratmaya gerek yok :)

bende tırstım yav :) şimdi bi koşu patates haşlayayım sonra ilaç alayım kuşa teşekkürler tekrardan :)

Sezer kardeşim kırmızılık gazetenin kırmızı yazılı mürekkebi. Kanlı ishal falan değil. Gereksiz panik yaratmaya gerek yok :)

Etraftaki kırmızılık fazla değil mi ? Gokhan abim deneyimlerine güveniyorum :) umarım siz haklı çıkarsınız, ben gazetenin kırmızılığına aldanmış olurum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:07 -->-> Daha önceki mesaj 09:04 --

bende tırstım yav :) şimdi bi koşu patates haşlayayım sonra ilaç alayım kuşa teşekkürler tekrardan :)

Mesut abi diğer dışkılarıda hep böyle mi yoksa gazeteden dolayı mı? En iyisi altındaki kağıdı çıkar beyaz mürekkepsiz bir kağıt koy emin olalım :)

Etraftaki kırmızılık fazla değil mi ? Gokhan abim deneyimlerine güveniyorum :) umarım siz haklı çıkarsınız, ben gazetenin kırmızılığına aldanmış olurum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:07 -->-> Daha önceki mesaj 09:04 --

Mesut abi diğer dışkılarıda hep böyle mi yoksa gazeteden dolayı mı? En iyisi altındaki kağıdı çıkar beyaz mürekkepsiz bir kağıt koy emin olalım :)
Yok yok değildir Sezerim :) İçler rahat etsin. Mesut kardeşim, rulo havlu koysun gazete kağıdı yerine. Daha net bir cevap veririz ishal aşamasında ;)

hemen altlarını temizleyecegim gökhan abi kuş cok hareketli cansızlıkda yok sadece dışkı bu şekilde abi

kafesi iyice dezenfekte ettim ortamın ısısınıda arttırdım patates haşladım ve suyunuda verdim ins düzelir teşekkürler hepinize.

Geri