petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum isalmi yardım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mesut yılmaz tarafından 7 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Mesut yılmaz

Mesut yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,
    Abilerim ablalarım kardeşlerim.
    Kuşum çok hareketli cok cana yakın yalnız dışkısı bana biraz tuhaf geldi resimi aşağıda paylaşıyorum her hangi bir halsizligi veya kabarması hiç biseyi yok dışkısı su şeklinde sorunu nedir acaba,

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Evet kardeşim ishal. Eğer yeşillik, meyve falan veriyorsan, vermeyi bırak. Aspur vermeye başla. Geçmiş olsun.

3. Mesut yılmaz

Mesut yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    peki nasıl geçer ne alayım diğer kuşlarımda hic karşılaşmadım.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Haşlanmış patates veya pirinci haşladıktan sonra suyunu ve posasını verebilirsin. Geçmiş olsun.

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Suyuna limon ya da portakal suyu damlatabilirsiniz. Yine Avisol vitamin uygula. Damla damlattığınız suyu iki günde bir yenilemeyi unutma. Kafesine patates haşlaması ve pirinç lapası koy. Vitakraft kuş kömürü yemliğine koyabilir ya da bir yemlik yeme bir çay kaşığı karıştırabilirsin. Kuş kömürü eskiden daha çok kullanılırdı. Günümüzde pek önerilmemektedir. Bunu da unutma. Suyuna çok az miktarda tuz ve şeker katabilirsin. Suyuna bebe aspirini veya bir mercimek büyüklüğünde Cipro tb atarak ishali iyileştirenler de mevcuttur. Yeterli sanırsam

#5 Gokhan ERKAN, 7 Mart 2015
    Son düzenleme: 7 Mart 2015
  6. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK New Member

Beğenileri:
    0
    Kanlı ishal bu.. Benimkiside normal ishaldi ama 2 hafta boyunca kuşumu geçiştirdiler petshopda ishal satmış şuan tedavi oluyor.. Sen biran önce bu anormalliğin önüne geç ilerlemesin hastalık.. Geçmiş olsun..

7. Mesut yılmaz

Mesut yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler saolun bilgiler için

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Sezer kardeşim kırmızılık gazetenin kırmızı yazılı mürekkebi. Kanlı ishal falan değil. Gereksiz panik yaratmaya gerek yok :)

9. Mesut yılmaz

Mesut yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    bende tırstım yav :) şimdi bi koşu patates haşlayayım sonra ilaç alayım kuşa teşekkürler tekrardan :)

10. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK New Member

Beğenileri:
    0
    Etraftaki kırmızılık fazla değil mi ? Gokhan abim deneyimlerine güveniyorum :) umarım siz haklı çıkarsınız, ben gazetenin kırmızılığına aldanmış olurum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:07 -->-> Daha önceki mesaj 09:04 --

Mesut abi diğer dışkılarıda hep böyle mi yoksa gazeteden dolayı mı? En iyisi altındaki kağıdı çıkar beyaz mürekkepsiz bir kağıt koy emin olalım :)

11. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yok yok değildir Sezerim :) İçler rahat etsin. Mesut kardeşim, rulo havlu koysun gazete kağıdı yerine. Daha net bir cevap veririz ishal aşamasında ;)

12. Mesut yılmaz

Mesut yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    hemen altlarını temizleyecegim gökhan abi kuş cok hareketli cansızlıkda yok sadece dışkı bu şekilde abi

13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Mesut yeni başlıyor olabilir. Yeşillik ve meyve verdiysen olabilir. İyi gözlemle.

14. Mesut yılmaz

Mesut yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    abi kıvırcık vermiştim birkere olabilirmi acaba

15. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Genelde 1 kereyle olmaz ama belki cereyan da kalmış olabilir. Yeşillik verildiği takdirde suyunu iyice alın yeşilliğin.(şimdi değil tabii ki :) )

16. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK New Member

Beğenileri:
    0
    Kıvırcık olabilir ishal olmasında ,iyileşinceye kadar vermeyin derim.. Tabi ustalarımız daha iyi bilir..

17. Mesut yılmaz

Mesut yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    kafesi iyice dezenfekte ettim ortamın ısısınıda arttırdım patates haşladım ve suyunuda verdim ins düzelir teşekkürler hepinize.

18. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Eline sağlık güzel kardeşim. Hadi geçmiş olsun. İnşallah iyi haberlerini alırız.

Sayfayı Paylaş