Karadeniz Pet

Kuşum ishal oldu

• Konbuyu başlatan fatih3442
  • Başlangıç tarihi
F

fatih3442

Guest
İyi günler.Ben dün 2 aylık muhabbet kuşu aldım.Ancak yaklaşık 20 saat oldu henüz yemek yemedi ve ishal olmuş.Ne yapmalıyım lütfen yardım edin önceki kuşum ishalden öldü.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:49 -->-> Daha önceki mesaj 13:47 --

Online olan yok mu çok endişeleniyorum birşey olucak diye

Fotografı varsa atsanız tam ıshal oldugunu anlardık belkı.
yesıllık cok vermıssınızdır en yakın veterınere göturun ishal ıcın ılacı var suyuna katınca gecer ama acele edın gec kalmayasınız.

Eğer önceki kuşunuzda aynı sebeple öldüyse , yaptığınız mama veya verdiğiniz yemlerde ve sularda birşey vardır . Bunları bir kontrol edin bence.

Kafesi iyice temizlemiştim önceki kuştan geçtiğini sanmıyorum ve henüz birşey yemedi

geçmiş olsun benim aldığım kuşda ishal miş satıcıya dedim adam değil dedi 1 hafta geçti ishal birkaç verdim gecmedi devam ediyordu elma sirkesi verdim birde parazit ilacı verdim parazit ilacını verince hemen azaldı 48 saat sonrada ishali kesildi 3 gün ne o teremisin verdim şu an kuş sağlıklı hiç birşeyi kalmadı ishalken kerın altı falan morarmıştı İVERAL-F | Arma İlaç San. Tic. Ltd. Şti.

benim kullandığım ilaç 8 lira

daha kuşu yeni almışsınız stresten de ishal olabiliyor ishal ilacı satılıyor kuşlar için suyuna damlatın yada türk kahvesi toz olarak onu suyuna koyup karıştırın verin patates haşlayıp verebilirsiniz

geçmiş olsun benim aldığım kuşda ishal miş satıcıya dedim adam değil dedi 1 hafta geçti ishal birkaç verdim gecmedi devam ediyordu elma sirkesi verdim birde parazit ilacı verdim parazit ilacını verince hemen azaldı 48 saat sonrada ishali kesildi 3 gün ne o teremisin verdim şu an kuş sağlıklı hiç birşeyi kalmadı ishalken kerın altı falan morarmıştı İVERAL-F | Arma İlaç San. Tic. Ltd. Şti.

benim kullandığım ilaç 8 lira

Selamlar hocam benim yeni aldığım kuşumda isal sanırım dışkısı sulu ve dağılıyor şimdilik suyuna kahve koydum ama yarın sizin ilaçtan alsam geçermi acaba eczanedemi bulunur yoksa petshop mu

uğur hocam bu sitede çok değerli yetiştiricilerimiz var onların da tavsiyesi olacaktır benim tahminim sizin kuş büyük ihtimal kuş üütmiş olma ihtimali yüksek ben anti biyotik kullandım geçmedi öyle olunca parazit ilacını verdim kuşun pisliği 100 / 90 suluydu 48 saat içinde kesildi

uğur hocam bu sitede çok değerli yetiştiricilerimiz var onların da tavsiyesi olacaktır benim tahminim sizin kuş büyük ihtimal kuş üütmiş olma ihtimali yüksek ben anti biyotik kullandım geçmedi öyle olunca parazit ilacını verdim kuşun pisliği 100 / 90 suluydu 48 saat içinde kesildi

Benim kuş ne olmuş hocam tam anlayamadım üşütmüş mü demek istediniz

Ezbere antibiyotik başlamayin kuşlara lütfen veterinere gösterin o verirse kullanin
İnsan vücudunda bile 8 senede atilabilen ilaç kalintisi hassas kuşa ne kadar zarar verir bir düşünün
Elma sirkeli su tavsiyem

Geri